In Матеріали By Вікторія

Екологія англійською мовою

Трохи більше місяця залишилося до визначної дати — Всесвітнього дня Землі (Всесвітній день навколишнього середовища — World Earth Day), який ми відзначаємо 22 квітня. Однак, є небезпека, що через кілька сотень років у цій сфері святкувати нам буде нічого, так як ми поступово знищуємо нашу планету, забуваючи про те, що такого другого світу, на який ми могли б безтурботно переміститися, просто не існує. Ми і тільки ми відповідальні за екологічні проблеми Землі (ecological problems). Тому в даний час так актуальне питання про захист навколишнього середовища (environmental protection). Про що ж нам повідає екологія англійською мовою (ecology)?

Проблеми екології англійською мовою

Ще в давні часи люди прекрасно сусідили з природою нашої планети, використовуючи її ресурси (use the resources), не завдаючи шкоди (not to do any harm). Але з розвитком суспільства, науки, технологій (the development of science and technology) наші нащадки дуже скоро виявлять, що ми нерозважливо витрачали (squander) і забруднювали (defile / pollute) їх спадщину (inheritance). Як сказав професор Каліфорнійського університету Реймонд Дасманн: «Ми всі стурбовані початком третьої світової війни, можливо ядерної (nuclear world war). Але третя світова у нас вже почалася — ми боремося з природою (fight against the environment). Більше того, ми перемагаємо! ».

Всі види організмів (species), крім людини, адаптуються до законів навколишнього середовища (adapt to the laws of nature), і лише ми — істоти розумні — навпаки, досягли значних успіхів (achieve a remarkable feat) в підпорядкуванні законів природи в догоду собі. Ми забруднюємо повітря, воду і грунт (pollute air, water and land); вирубувати ліси і осушуємо водойми (cut down forests and dry up rivers, lakes and ponds); знищуємо тварин і рідкісні види рослин (kill animals and make exotic species disappear). Все це вже давно призвело до екологічної кризи (ecological crysis).

Але ресурси планети не безмежні (limited resources). За останні двадцять років населення нашої планети виросло в шестикратному розмірі, і наші рівні споживання (consuming) набагато перевищують кількість того, що може дати нам Земля. Уряд просто зобов’язана займатися проблемами екології англійською мовою. Але замість того, щоб зцілювати планету (heal the planet), воно всіляко сприяє розвитку промисловості (favor the development of industries) .Але це не означає, що лише уряд відповідальний за екологічну ситуацію. Як сказав Авраам Лінкольн, 16-й президент США: «With public sentiment nothing can fail; without it nothing can succeed «. Приблизний переклад звучить наступним чином: «Активне ставлення суспільства допоможе вирішити будь-яку проблему і досягти будь-якої мети. Якщо ж суспільство байдуже, успіху не буде ні в чому! ». Краще й не скажеш.

У наші дні провідна роль у вирішенні проблем екології англійською мовою належить Організації Об’єднаних націй (ООН — United Nations Organization). Всі головні органи та спеціалізовані установи ООН приділяють багато уваги проблемам навколишнього середовища (ecological problems of the environment). З 1949 року ООН періодично проводить конференції (hold conferences), присвячені стану природи на планеті. Велику роботу по збереженню навколишнього середовища (preserve the environment) проводить і організація Greenpeace.

Як актуальні питання екології англійською мовою сьогодні, так і затребувані спеціальності у ВНЗ, пов’язані із захистом навколишнього середовища. Студентам таких напрямків і просто людям, що прагнуть дізнатися більше про екологію англійською мовою, допоможуть такі видання, як «Англійська мова. Світ навколо нас. Екологія. Природа. Тваринний світ »і« Англійська мова: екологія та охорона навколишнього середовища ». Перша книга випущена видавництвом «Схід-Захід», автор — Юзефович Н.Г. Друга належить видавництву «Логос Прес», її автором є Письмова О.А. Обидва видання вийшли в 2007 році. Ви можете ознайомитися з ними, перейшовши на сайт chtivo.ru:

  • http://www.chtivo.ru/chtivo=3&bkid=1232017.htm — перша книга
  • http://www.chtivo.ru/chtivo=3&bkid=1253349.htm — друга книга

Займайтеся проблемами екології англійською мовою, бережіть навколишнє середовище. Адже наша поведінка (our behaviour) завдає шкоди (damage) не тільки нашій планеті, але і нам.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>