In Граматика By Вікторія

Дієслово в англійській мові

Дієслово в англійській мові є однією із самих основних частин мови, якщо не сказати «самою основною», так як на ньому тримається майже весь мову. Чому? Та тому що з дій складається все наше життя, а така частина мови, як дієслово в англійській мові, дії і позначає, відповідаючи на запитання «що робити?» І «що зробити?».

Більша частина часу при вивченні англійської граматики присвячена вивченню дієслова. У цьому міг особисто переконатися кожен, хто вчив мову в школі, ходив на курси або пробував вивчати англійську по skype. Чому доводиться так досконально його досліджувати? Відповідь проста. Дієслівна система цієї мови досить складна, сама частина мови володіє різними категоріями, в яких потрібно розбиратися, а кількість часових форм виробляє не дуже хороше враження. Адже в російській лише три варіанти — минуле, сьогодення і майбутнє. А в англійському на кожен з них ще по 4. Всі часи англійської мови можна побачити у статті «Кількість часів англійської мови».

Що з себе являє дієслово в англійській мові? Якими має особливостями? Яку інформацію слід запам’ятати в першу чергу?

Якими бувають дієслова в англійській мові?

Коли ми чуємо словосполучення «дієслово в англійській мові», перше, що спадає на думку — це страшилка зі школи, присвячена правильним і неправильним дієсловам, причому другий нас змушували зубрити пачками, саме тому до них і виробилося відразу. Адже весь час здавалося, що запам’ятати їх просто неможливо. Повірте, можна. Все приходить з часом. Якщо ви не пам’ятаєте, чим відрізняються правильні дієслова від неправильних, вам стане в нагоді стаття про це — «Правильні і неправильні дієслова англійської мови». Пояснення вам не потрібно? Тоді відразу переходите до списку неправильних і вивчайте три їхні форми — «Три форми неправильних дієслів».

За своєю структурою дієслова в англійській мові бувають чотирьох типів: прості (слова одного кореня), похідні (крім кореня є приставка або суфікс), складні (складаються з двох коренів) і складені (складаються безпосередньо з дієслова і прийменника або прислівники).

  1. to do, to run, to catch;
  2. to unwrap, to disappear, to intensify;
  3. to broadcast, to blackmail;
  4. to come back, to get up, to look after.

За значенням, як нам відомо, дієслова поділяються на смислові та службові. Як зрозуміло з самих назв, у смислових дієслів є сенс або основне значення, а у службових таке відсутнє. Службові дієслова в англійській мові буваю трьох видів:

  1. дієслова-зв’язки (to be, to get, to turn, to become, to grow etc.),
  2. допоміжні дієслова (to be, to have, to do, shall, will),
  3. модальнідієслова (can, may, might, must, ought to, need, would).

Дієслова-зв’язки допомагають створити складене іменний присудок, допоміжні дієслова служать для утворення складних дієслівних форм, а модальні висловлюють можливість, ймовірність, необхідність здійснення дії, яке представлене інфінітивом дієслова. Про допоміжних дієсловах в англійській мові ви можете прочитати у однойменній статті («Допоміжні дієслова в англійській мові»), про модальних — в загальній статті, їм присвяченій («Модальні дієслова в англійській мові»). Але модальнідієслова необхідно вивчати кожен окремо, тому на блозі є матеріал по кожному з них у вигляді окремих статей.

Також слід пам’ятати, що дієслово в англійській мові може бути вчиненого або недоконаного виду. А ще він може працювати в трьох наклонениях. Але в цих наклонениях використовуються тільки особисті форми дієслова. Саме вони виражають особа, число, спосіб, час і заставу. Ці форми дієслова виступають у ролі присудка в реченні.

А ось до неособистим відносяться три форми дієслова: інфінітив, герундій і причастя. Ці форми виражають дію, не вказуючи особа, число або нахилення.

Особливу увагу приділіть окремій групі дієслів, іменованих фразовими. Їх значення іноді можуть вас непогано здивувати!

Ось основні характеристики дієслова в англійській мові, які необхідно вивчати більш детально і ретельно. Головне пам’ятати, що від форми дієслова в англійській мові може залежати багато, тому не варто ставитися до цієї частини мови недбало.

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>