In Науки By Юлія

Дорожні знаки — Road Signs

У попередній статті (Водійське посвідчення, або driver license!) Ми розібралися з тим, як отримати водійське посвідчення і як поводитися на дорогах, щоб уникнути штрафів і «поінтів». У цій статті мова піде про дорожні знаки, прийнятих в Сполучених Штатах.

Почнемо по порядку …

Дорожні знаки відрізняються від російських, але якщо у вас є російське водійське посвідчення, то вам не складе труднощів здати на американські «права».

Дорожні знаки в Штатах більш зрозумілі, барвисті і прості для сприйняття. Наприклад, знак обмеження швидкості (Speed ​​Limit) виглядає так:

Де MPH означає — Miles Per Hour. 25 миль — 40 км на годину.

Знак обмеження швидкості може виглядати і так:

Де 70 миль на годину (112.65 км на годину) — це максимальна швидкість, а 40 (64 км на годину) — мінімальна!

Або так:

Де 80 миль на годину (129 км на годину) — це максимальна швидкість протягом світлого часу доби і 65 миль (105км на годину) — вночі.

Або:

Під знаком обмеження швидкості висить цифрове електронне табло, яке показує вашу швидкість, і якщо водій перевищуєте швидкість, зазначену на знакові, цифрове табло блимає, попереджаючи водія про те, що потрібно скинути швидкість.

Але важливо врахувати і те, що швидкість для легкових і вантажних автомобілів (у багатьох штатах) може бути різна на одному і тому ж ділянці дороги.

Trucks — вантажні автомобілі.

У загальній складності ситуація на дорогах контролюється поліцейськими, вони використовують радари для визначення швидкості транспортних засобів, і в разі перевищення обмеження швидкості поліцейський зобов’язаний зупинити правопорушника і виписати штраф.

У деяких штатах над хайвей літають вертольоти, які контролюють швидкість на дорогах, т. Е. Водій не буде зупинений за правопорушення, але штраф за порушення отримає поштою (і навіть з фотографією :-)).

Speed ​​Limit Enforced by Aircraft — обмеження швидкості контролюється з повітря.

Знак Photo Enforced (див. Нижче), як правило, встановлений на перехрестях (intersection), і, у разі проїзду на червоне світло, автолюбитель ризикує отримати штраф поштою (з фотографією, точною датою і місцем порушення).

Деякі дорожні знаки можуть здатися незвичайними, наприклад, такі як:

Bear Crossing — ведмеді перетинають дорогу. Такі знаки можна зустріти не скрізь, наприклад, цей можна зустріти в північних штатах, таких як Вісконсін, Міннесота, Монтана, Вашингтон і т. Д.

Або навіть так …

Deer Xing — олені перетинають дорогу.

Xing — скорочення від сrossing.

У деяких штатах проживають Амиши (Amish people) — релігійне суспільство, що не визнає досягнення цивілізації. Вони не користуються електрикою і пересуваються на конях з возами.

Ось як вони виглядають «вживу», а ось такі знаки можна побачити на дорозі:

Share the Road — розділити дорогу з іншими учасниками дорожнього руху.

Buggy Сrossing — легкий екіпаж (візок) перетинає дорогу.

Dead End — глухий кут.

No Parking — парковка заборонена.

No Hitch Hiking — автостоп заборонений! У Штатах взагалі з цим справа строго, можна навіть і штраф за автостоп отримати.

No Littering — смітити заборонено. Штрафи від півтора сотень доларів і вище.

Litter Removal Next 1 Mile — даний дорожній знак інформує про те, що прибирання сміття впродовж наступного милі виконується тією чи іншою організацією, в основному недержавної (Suburban Exterminating), це дає їм право розмістити своє ім’я на знакові, що є непоганою рекламою.

Yield — поступитися дорогою.

Також дуже поширені інформаційні знаки, що дають інформацію про ресторани швидкого харчування, заправних станціях, готелях, лікарнях та ін.

Food — ресторани швидкого обслуговування (Fast Food).

Hospital — лікарня.

Gas — заправні станції. У Британії — Petrol Station, в Америці — Gas Station.

В принципі, самі дорожні знаки не складають праці, вони самі говорять за себе, їх потрібно просто запам’ятати!

Також існують відмінності і в самих правилах дорожнього руху, але їх не так вже й багато!

Наприклад, поворот на червоне світло направо дозволений (Right Turn), якщо ви вливаєтеся в потік і не створюєте аварійну ситуацію на дорозі, але все одно необхідна повна зупинка, а тільки потім маневр дозволено. Але іноді поворот праворуч на червоне заборонений, і в цьому випадку висить відповідний знак.

No Right Turn — поворот направо заборонений.

DUI (Driving under the Influence) — водіння в стані алкогольного сп’яніння заборонено, і знак говорить про те, що ви собі цього не можете дозволити ні за яких обставин!

Як ви самі переконалися, дорожні знаки не такі складні, і, побачивши якийсь знак на дорозі, водій зможе без зусиль його запам’ятати. Але найголовніше — не порушуйте правила дорожнього руху. Як кажуть американці — Drive Safe!

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>