In Матеріали By Вікторія

Дидактичні матеріали з англійської мови

Зараз, як мені здається, що викладати англійську мову, що вивчати його набагато простіше і цікавіше. Якщо раніше ми були в якійсь мірі обмежені в коштах і матеріалах для досягнення потрібного ефекту, то в наші дні кількість інформації, представленої у всіх можливих варіантах, така велика, що іноді важко вибрати, що ж саме використовувати в навчальному процесі.

Давайте подумаємо про те, що було, наприклад, років десять тому? Ми вчилися і навчали когось по книжках і зошити. Аудіоматеріали були представлені касетами для магнітофонів (з не завжди хорошою записом), а відеоматеріалами були укомплектовані відеокасети для відеомагнітофонів. Причому, останні матеріали для вивчення англійської мови були не у всіх, вони більш ставилися до рідкісних видань.

Що ми бачимо зараз? Кількість навчальних курсів, забезпеченим як аудіо- так і відеоматеріалами на дисках, так багато, що просто очі розбігаються. Стали доступні підручники та робочі зошити зарубіжних видавництв. Інтернет лідирує в області забезпечення матеріалом з англійської мови будь-якого учня або студента. Так, в принципі, якщо ми говоримо про це іноземною мовою, то у всесвітній мережі можна знайти все, що душа забажає. Як мовиться, брак дидактичного матеріалу з англійської мови не спостерігається.

Що таке дидактичний матеріал з англійської мови?

Ось яке визначення дає нам енциклопедія. Дидактичний матеріал з англійської мови — це особливий вид посібників для навчальних занять, використання якого сприяє активізації пізнавальної діяльності учнів, економії навчального часу. Тобто, це весь той додатковий навчальний матеріал для вивчення англійської мови, який робить навчання захоплюючим, цікавим, різнобічним, пізнавальним процесом.

Що ми відносимо до дидактичному матеріалу з англійської мови? Перш за все, це спеціально розроблені до кожного учбового курсу, дуже корисні тести для контролю засвоюваності матеріалу учнями. Як правило, ці тести йдуть окремим посібником, як і книга вчителя, в кожному навчальному курсі. Тести також забезпечені ключами або правильними відповідями до своїх же завданням. Тобто вчитель може заощадити свій час, використовуючи вже готові тести для перевірки знань, а потім порівняти їх результати з наданими ключами.

До дидактичних матеріалами з англійської мови відносяться різні ігри для навчання англійської мови — лото, доміно, логічні ігри. Такі ігри можна придбати в книжкових магазинах, або знайти в Інтернеті, і потім, роздрукувавши, використовувати на заняттях. Ігри дуже добре активізують активний і пасивний словниковий запас учня, а дух конкуренції і бажання виграти прискорюють його розумові процеси, розвивають увагу і кмітливість. Окремо варто згадати про дидактичних іграх, які представляють собою вид навчальних занять, організованих у вигляді навчальних ігор, які допомагають реалізувати ряд принципів ігрового, активного навчання.

Серед дидактичних матеріалів з англійської мови варто відзначити навіть такі мовні засоби, як скоромовки, загадки, а також такі головоломки, як кросворди. Перші допомагають відпрацювати вимова, другі розвивають абстрактне мислення, а останні є зарядкою для розуму. Всілякий демонстраційний матеріал (пазли, плакати, картки) також належить до дидактичному матеріалу з англійської мови. Вся ця друкована продукція візуалізує досліджуваний матеріал і сприяє його швидкому запам’ятовуванню і утриманню в пам’яті.

Дидактичні матеріали з англійської мови повинні бути присутніми на будь-яких заняттях, будь то англійську мову по Скайпу, курси або самопідготовка. Адже саме вони допомагають удосконалювати всі мовні навички та вміння людини за допомогою різноманітності застосовуваних засобів.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>