In Матеріали By Наталія

Дивні і незвичайні новорічні традиції світу

Думаю, що всі погодяться з тим, що Новий рік у різних країнах об’єднує одне — це традиційно сімейне свято, очікування дива і змін. Можливо, вас здивує, що в деяких країнах традиції зустрічі Нового року досить вигадливі. Дивіться самі.


Наприклад, в Ірландії незаміжні дівчата відчайдушно чекають Новорічну ніч, тому що саме вона може принести їм любов усього життя. У надії залучити свого майбутнього чоловіка, вони кладуть під подушку листочки омели (mistletoe leaves). Також, згідно ірландським переказам, це допомагає дівчині позбутися він невезіння (bad luck) і лихої долі.

Данія дивує нас досить дивною традицією — розбиванням посуду про двері сусідів. Як не дивно, замість обурення це викликає радість і схвалення сусідів. Сім’я, біля дверей якої можна побачити велику гору побитої посуду (тарілок, склянок, чашок і другий фарфорового посуду (crockery)), вважається найудачливішою, так як у неї багато вірних друзів.

Спілкування з духами (talking to spirits) — це частина традицій в Мексиці. Мексиканці переконані в тому, що вони можуть спілкуватися з душами померлих коханих, рідних і близьких людей. Новорічна ніч вважається найвдалішою для отримання ради від духів.

В Еквадорі існує унікальна традиція робити опудала (scarecrows) і спалювати їх опівночі. Опудала наповнюють шматочками дерева і одягаються в одягу з газет. Коли наближається опівночі, кожна родина збирається разом і спалює своє опудало. За віруваннями місцевого населення разом з опудалом спалюється все те погане, що сталося за минулі дванадцять місяців. Також вважається, що опудало відлякує невезіння. Таким чином, Новий рік наповнюється удачею і щастям.

Останній день року в Шотландії називають Хогманей (Hogmanay). У переддень Нового року відбувається небезпечне дійство — фестиваль вогняних куль. Вулицями проходять чоловіки з палаючими вогняними кулями (blazing balls of fire). Вони вертять кулями над головою, не перестаючи. Згідно з місцевою традицією, вогняні кулі приносять духовне очищення (purification). Ця традиція сягає корінням до часів вікінгів.

Уявіть собі святкову вулицю, заповнену людьми. І на всіх них одяг в горошок (polka dots). У центрі величезний стіл з їжею круглої форми і безліччю фруктів. Це відбувається всього лише один раз на рік. Все це трапляється в Новорічну ніч на Філіппінах. Філіппінці вважають, що це принесе їм достаток, так як вони асоціюють круглу форму горошку з монетами і багатством.

Жителі Бразилії, Мексики, Болівії та інших південно-американських країн зустрічають Новий рік у яскравому нижній білизні (colorful underwear). Особливою популярністю користується білизна червоного, жовтого та інших яскравих кольорів, щоб привернути удачу у наближенні році. Червоний символізує полум’яну любов, а жовтий — бажання отримати в Новому році гроші і багатство. Свої бажання місцеві жителі висловлюють таким ось незвичайним чином.

Талька (Talca) — це невелике містечко в Чилі з дуже дивною і навіженої (freaky) новорічною традицією. Люди цього міста зустрічають Новий рік зі своїми померлими родичами … на цвинтарі (cemetery / graveyard). У цю пору року кладовищі прикрашається тьмяними вогниками та легкої класичною музикою. Місцеві жителі вважають, що їх пішли улюблені, близькі та друзі чекають їх на кладовище, тому Новий рік варто неодмінно зустріти з ними разом. Ця традиція отримала початок у 1995 році, коли одна місцева родина вирушила на цвинтар відсвяткувати Новий рік на могилу батька. Сьогодні більше 5000 людей підтримують цю традицію.

І, нарешті, наступна традиція, яка прижилася в Німеччині з 1972 року, нам близька. Неодмінний атрибут Новорічної ночі для німців — подивитися британську комедію «Вечеря на одного» («Dinner for One»). Походження цієї традиції невідомо, але німці з захват дивляться цю комедію знову і знову … Вам це нічого не нагадує?

В Америці існує скоріше романтична, ніж дивна, традиція в новорічну північ поцілувати кохану людину, а якщо його поки немає — то когось іншого. За переказами це зробить майбутній рік неймовірно красивим і щасливим. Кажуть, що поцілунок в новорічну ніч змиває погані спогади і відзначає прихід Нового року свіжістю і глибиною почуттів.

Нехай Новий рік принесе усім багато любові, здоров’я, достатку, радості і нових висот у вивченні іноземних мов!

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>