In Матеріали By Вікторія

День народження англійською мовою

Що таке день народження (birthday)? Це один день в році, який знаменує появу людини в цьому світі. За допомогою дня народження ми визначаємо свій вік (age), підраховуємо, скільки років ми вже прожили, і мріємо, скільки ще проживемо. День народження апріорі є у кожного, а, значить, святкують (celebrate) його всі люди нашої планети. Хтось любить це свято, хтось ні. Різниця лише в традиціях і звичаях (traditions and customs) проведення цього свята. Ми ж поговоримо про день народження англійською мовою.

Як святкують день народження англійською мовою

Сотні і навіть тисячі років тому люди вважали, що в день народження відбувається протистояння злих і добрих духів (the opposition of bad and good spirits). Перші можуть нашкодити людині, так як день народження є днем, який змінив його життя. Тоді вірили, що єдиний спосіб тримати злих духів на відстані (keep them at bay) — це перебувати в оточенні рідних і близьких людей, побажання (wishes) і подарунки (birthday gifts / presents) яких допоможуть уникнути шкідливого впливу злих духів.

Як би там не було, ми все одно воліємо в день народження збирати хорошу компанію і насолоджуватися часом, проведеним з близькими людьми. У Великобританії і США для святкування дня народження англійською мовою прийнято влаштовувати вечірку (birthday party). У день народження іменинник (birthday boy / girl; birthday person) отримує не тільки подарунки, а й листівки з поздоровленнями з Днем Народження англійською мовою (birthday cards) .Например, як це:

You have a date to celebrate
Which comes but once a year
And so today we’d like to say
From all of us to you:
Happy birthday! Happy birthday! Happy birthday to you!

Також своєрідним символом (symbol) дня народження англійською мовою у жителів цих країн є проста пісенька «Happy Birthday!», Яку виспівують і у нас. Її написали дві сестри американки в 1893 році. Зараз ця пісенька переведена на багато мов.

Основними атрибутами святкової вечірки є велика кількість повітряних куль (balloons), що прикрашають приміщення, і святковий торт, увінчаний свічками за кількістю років (birthday cake topped with candles). Звичаєм запалювати свічки (the custom of lighting candles), поміщені в торт, ми зобов’язані людям, які багато років тому вірили, що з їх допомогою вони посилають сигнал живуть на небесах богам. На їхню думку, коли людина задуває ці свічки (blow out all candles) і загадує бажання (make a secret wish), він підсилює цей сигнал, і боги, почувши його, обов’язково виконують загадане.

Зазвичай дня народження на англійській мові дуже радіють діти та люди похилого віку. Для дітей будь-яке свято в радість, тим більше день, присвячений особисто йому. Люди похилого віку бувають обділені увагою дітей і родичів. І отримуючи теплі слова на свою адресу в день народження англійською мовою, вони переконуються, що про них не забули.

У США, так само як і у нас, прийнято приносити пиріг або солодощі (cake or sweets) в день народження англійською мовою і відзначати цю подію з однокласниками (schoolmates / classmates), якщо свято випадає в будній день. В Англії іменинника можуть підкидати в повітря (bump / lift off) стільки разів, скільки років йому виповнилося. А батьки за кількістю прожитих років можуть потьопала своє чадо (spank). У нас, як правило, злегка смикають за вуха.

З великим розмахом люди відзначають ювілеї (anniversaries). Це круглі дати (10, 20, 30 і т.д.) або найбільш важливі етапи (віхи) у віці і життєвому шляху людини (повноліття, вихід на пенсію і т.д.). Їх називають milestone birthdays. У США однією з таких популярних дат є шістнадцятий день народження (the sweet sixteen birthday). У цьому віці вже можна отримати водійські права (get driver’s licence). У Великобританії і США повнолітнім (adult) людина стає в 18 років. Але в деяких штатах Америки доведеться почекати і до 21 року.

Якщо ж ви є жителем Англії і вам вдасться дожити до вашого сотого дня народження, вас може очікувати невеликий сюрприз — листівка з поздоровленням від самої королеви.

Ще багато цікавого про день народження англійською мовою ви можете знайти на ресурсі birthdaycelebrations.net. Вашій увазі представлені традиції, звичаї святкування Дня Народження англійською мовою, привітання з Днем Народження англійською, рецепти святкових страв і т. Д.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>