In Граматика By Вікторія

Дати та порядкові числівники в англійській мові

Час … Як ємко це слово! Ми всі підкоряємося його течією. Наше життя розділена на роки, місяці, дні. В очікуванні подій ми вважаємо хвилини, в моменти переживань відзначаємо кожну секунду, плануємо майбутнє на роки вперед і згадуємо минуле. Так чи інакше, наше життя визначена поняттям «часу», а будь-яке важлива подія або захід обов’язково позначено певною датою, і мова йде не тільки про день народження або святах. Час — загальне поняття для всіх народів, а ось в його позначенні у кожної національності є свої нюанси та уточнення, які варто враховувати, вивчаючи будь іноземну мову.

А навіщо потрібні порядкові числівники англійської мови?

Для того щоб навчитися правильно вимовляти або писати дати, нам необхідно згадати про порядкових числівників в англійській мові. Проблема в тому, що при написанні дат в англійській мові ми можемо використовувати цифри (1,2,3 …), а ось в усному мовленні доводитися вживати порядкові числівники, тобто перший, другий, третій і т.д. Запам’ятайте основне правило практично для всіх числівників: щоб отримати, наприклад, порядковий числівник «шостий» потрібно до цифри six (6) додати суфікс thsix th. Винятками є кілька слів, а саме перший буде звучати як the first, другий — the second, третій — the third. До речі, не забувайте про визначений артикль the перед порядковим числівником. Ось тепер знаючи порядкові числівники англійської мови, можна перейти до дат.

Як правильно називати дати в англійській мові?

Як вже говорилося раніше, письмовий та усний варіанти вживання дат в англійській мові різняться. Наприклад, для третього липня ми пишемо 3 July (3 rd of July), а вимовляємо the third of July або July the third. Другий варіант: для двадцять п’ятого вересня ми пишемо 25 September (25 th September), а говоримо the twenty-fifth of September або September the twenty-fifth. У цих прикладах ми розібрали, як називати дні в місцях, а як же правильно вимовляти той чи інший рік? Відповідь проста — будь-який рік до 2000 ми називаємо числами по дві цифри. Тобто, якщо це 1983 — то потрібно сказати 19-83, nineteen eighty three. Наш міленіум буде звучати, як і в російській дві тисячі — two thousand. А рік 2001 відповідно two thousand and one.

Корисні слова при вказівці дат в англійській мові

Прагнучи правильно позначити необхідну вам дату або час, не забувайте про слова і вирази, які можуть вам допомогти писати і говорити грамотно. Мова йде про такі часових проміжках, як секунда (second), хвилина (minute), годину (hour), день (day), тиждень (week), два тижні (fortnight), місяць (month), рік (year), десятиліття (decade), сторіччя або століття (century). В якості довідкової інформації можна запам’ятати і англійський варіант таких понять, як до нашої ери і нашої ери. Вони будуть звучати таким чином: BC (Before Christ) і AD (Anno Domini). Також варто відзначити, що якщо ви говорите про якусь подію з минулого і збираєтеся вказати точну дату, коли воно сталося, не забувайте, що потрібно вживати тільки простий минулий час Past Simple в англійській мові. Присутність дати в реченні є стовідсотковим показником саме цього часу.

Ось основні моменти, які варто знати про порядкових числівників і датах в англійській мові. Пам’ятайте, що вміння називати правильно будь-яку дату демонструє ваш високий рівень володіння англійською мовою!

Дана тема тісно пов’язана з іншими, описаними в статтях, на які необхідно звернути увагу:

  • «Числівники в англійській мові»
  • «Кількісні числівники в англійській мові»
  • «Порядкові числівники в англійській мові»
  • «Дробові числівники в англійській мові»

Після ознайомлення з ними рекомендуємо пройти наступний тест: «Тест на вживання числівників в англійській мові».

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>