In Учням By Вікторія

Вправи з англійської мови

Вправи (exercises) з англійської мови — це основний спосіб закріплення вивченої інформації і повторення раніше пройденого матеріалу. Всю теорію ми обов’язково відпрацьовуємо на вправах, бо саме багаторазове використання певних правил на практиці і дає свій позитивний результат, залишаючи в нашій пам’яті інформацію щодо англійської мови.

Вправами з англійської можна перевіряти, наскільки добре запам’яталися нові слова; як легко людина орієнтується в правилах англійської граматики; як швидко він здатний мислити логічно і складати певні фрази і вирази і т.д. Сфер застосування вправ з англійської чимало. Відповідно і вправи можуть бути абсолютно різними, залежно від того, яку функцію вони виконують і на який результат націлені. Навіть якщо ви вирішили вчити англійську мову по Скайпу або записалися на курси, викладач обов’язково буде задавати вам вправи для закріплення матеріалу або перевірки рівня знань.

Ще десять-п’ятнадцять років тому ми вивчали англійську мову за підручниками «свого» виробництва, тобто за випущеними в нашій країні нашими авторами та видавцями. Іншими словами, людьми, які вивчили англійську мову, вивчили педагогіку і методику викладання. Матеріал у підручниках був представлений державною мовою, будь то російська або українська.

В даний час майже всі навчання англійській мові, за винятком деяких шкіл, ведеться на основі англомовних навчальних курсів, розроблених і випущених зарубіжними видавництвами, наприклад, такими всесвітньо відомими, як Oxford і Cambridge. Вся інформація в таких підручниках представлена ​​англійською мовою, не тільки вправи, але і завдання (instructions) до цих вправ. А цей факт бентежить тих, хто тільки починає вчити англійську і не володіє словникової бази, щоб зрозуміти, що саме потрібно зробити в цій вправі з англійської. Поспішаю порадувати: вправи з англійської однотипні, тому, вивчивши певну лексику, запам’ятавши деякі типи завдань, можна легко виконувати будь-яку вправу з англійської з будь-якого джерела, якщо, звичайно, ваш рівень володіння мовою вам це дозволяє.

Вправи з англійської мови: приклади завдань

Які ж завдання у вправах з англійської ви можете зустріти? І які слова потрібно запам’ятати, щоб розуміти, що від вас потрібно в тому чи іншому випадку? Як приклад візьмемо підручник нині популярного курсу англійської мови New English File, відкриємо його і подивимося на вправи з англійської на декількох сторінках. Ось які завдання ви можете зустріти:

 1. Listen and read. Number the pictures. — Послухайте і прочитайте. Пронумеруйте картинки. (Це можуть бути діалоги англійською мовою в аудіозапису, прослухавши які, ви повинні визначити, яка картинка ілюструє кожен діалог)
 2. Write the words in the chart. — Впишіть слова в таблицю. (Слова, як правило, вказані нижче, а в таблиці декілька стовпців).
 3. Copy the rhythm. — Повторіть інтонацію і ритм.
 4. Complete the sentences with … — Закінчите пропозиції, вставивши вказані слова.
 5. Underline … in these words / sentences. — Підкресліть … в цих словах, пропозиціях.
 6. Repeat the dialogues. — Повторіть діалоги.
 7. Roleplay the dialogues. — Розіграйте діалоги.
 8. Explain the highlighted word. — Поясніть значення виділеного слова.
 9. Look at the photos. In pairs, ask and answer the questions. — Подивіться на фотографії. Відпрацюйте питання в парах. (Спочатку один задає, інший відповідає, і навпаки).
 10. Match the words and pictures. — Підберіть до слова відповідну картинку (зіставте їх).
 11. Circle the correct answer. — Обведіть правильну відповідь. (Це можуть бути аудіозаписи, прослухавши які, ви вибираєте підходящий варіант. Або просто питання і кілька варіантів відповіді, один з яких вірний).
 12. Answer the questions. — Дайте відповідь на питання.
 13. Put … in the correct order. — Поставте … в потрібному порядку (послідовності). (Це або набір слів, з яких треба скласти пропозицію, або перелік подій, які потрібно пронумерувати, в залежності від того, що і коли відбувалося).
 14. Correct the following words / sentences. Find mistakes in these words / sentences. — Виправте наступні слова, речення. (Знайдіть помилки).
 15. Fill in the gaps in these sentences (with suitable …) — Заповніть пропуски в цих пропозиціях (за допомогою придатних …)
 16. Find a word in the diagram above that fits each definition. — Для кожного визначення знайдіть відповідне слово в діаграмі, представленої вище.
 17. Choose a word from the box below to match each definition. — Для кожного визначення виберіть підходяще слово з рамки, представленої нижче.
 18. Write a sentence using each of these words. — Напишіть пропозиції, використовуючи ці слова.
 19. Describe … — Опишіть …
 20. Work with a dictionary. — Попрацюйте зі словником.
 21. Translate these words / sentences. — Перекладіть ці слова, речення.
 22. Tick ​​- Відзначте галочкою.
 23. Cross out — Закреслюйте.
 24. Cross — Відзначте хрестиком.
 25. Cover the text — Закрийте текст. (І відтворіть все, що там написано. Тренування пам’яті).

Ось основні типові завдання до вправ з англійської, які ви можете зустріти в будь-якому навчальному курсі. Тепер ви не будете почувати себе в розгубленості, а без проблем виконайте вправу.

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>