In Науки By Юлія

Водійське посвідчення, або driver license!

Отримати водійське посвідчення (driver license) в Америці вельми просто. Вік, з якого можна отримати права, варіюється від штату, але не значно (15-16 років). Так як в Америці громадський транспорт не користується великою популярністю, наявність машини там просто необхідно!

На шляху до отримання прав потрібно пройти всього 2 етапи: письмовий тест і тест на водіння. Відвідування спеціальної школи водіння не обов’язково. У письмовому тесті всього 46 питань, з яких правильно потрібно відповісти мінімум на 39 (passing score).

Після успішної здачі тесту учневі (претенденту) видається тимчасовий дозвіл на водіння автомобіля (temporary driver license), при наявності якого він може водити автомобіль, але тільки в присутності водія не молодше 25 років і має постійне (не тимчасове) водійське посвідчення (regular driver license ). Після цього потрібно зареєструватися на тест з водіння. Максимальна оцінка тесту — 100 балів, щоб здати його потрібно як мінімум набрати 70. Тривалість тесту складає 20-25 хвилин, що дуже зручно, так як не потрібно чекати своєї черги кілька годин. Тест з водіння можна здавати на своїй машині або ж позичити її у батьків або друзів.

Після успішної здачі іспитів права видаються відразу ж у Державтоінспекції (DMVDepartment of Motor Vehicles). Але, залежно від штату (закони і постанови можуть варіюватися), на весь наступний рік водійське посвідчення видається тимчасовим.

Зараз розберемося чому …

У деяких штатах існує 12-бальна система (12-point system) на термін у 12 місяців (12-month period). Іншими словами, за кожне дорожнє правопорушення водієві нараховуються «поінти» — бали. Чим серйозніше правопорушення, тим більше «поінтів» отримує водій. Протягом 12 місяців максимальне число «поінтів» не повинно перевищувати 11, тому що якщо водій отримав 12 або більше, то він автоматично позбавляється прав в середньому від 2 до 6 і більше місяців!

Якщо ж у водія тимчасове посвідчення водія, то всі «поінти» за правопорушення подвоюються! Ось тому в цей період потрібно бути вкрай обережним на дорозі, щоб не позбутися прав в перший же рік водіння! Усі правопорушення зберігаються в системі як мінімум 5 років, за винятком водіння в нетверезому стані або під впливом наркотичних засобів, такі правопорушення зберігаються в системі впродовж 55 років. Насправді в Штатах водіння в нетверезому стані є одним з найпоширеніших і найсерйозніших порушень. Багато роботодавців перевіряють, чи немає у претендента на роботу такого правопорушення, і якщо є можуть навіть не взяти на роботу.

За що ж нараховуються «поінти»? Перерахую тільки найпоширеніші.

6 «поінтів» можна отримати за:

  • Перевищення швидкості на 20 (32,2 км на годину) або більше миль на годину (оver speed limit by 20 mph or more) MPHMiles Per Hour, 1 km = 0.6214 miles
  • Водіння в нетверезому стані або під впливом наркотичних засобів (DUIDriving Under the Influence of Drugs or Alcohol).
  • Ненадання першої допомоги після нещасного випадку (failure to give aid after an accident).

4 «поинта»:

  • Перевищення швидкості на 11-19 миль на годину (over speed limit by 11 through 19 mph).
  • Водіння по зустрічній смузі (driving on the wrong side of a street or highway).
  • Неуступленіе дороги (failing to yield).

3 «поинта»:

  • Перевищення швидкості на 1-10 миль на годину (over speed limit by 1 through 10 mph).
  • Водіння з вичерпаним терміном водійського посвідчення або ж водіння без прав (driving on an expired license or without a license).
  • Обгін в недозволених місцях (passing illegally).

Також у водія є право понизити кількість «поінтів» (3 «поинта») (to reduce points) 1 раз на 5 років. Для цього потрібно пройти спеціальний курс з ПДР!

В принципі, нічого складного тут немає, головне не порушувати закон, і можна проїздити все життя не набравши жодного «поинта»! Повірте мені, це можливо! 🙂 І найголовніше, поліція в Штатах абсолютно не корумпована, тому не вдасться уникнути штрафу на дорозі, але про це докладніше в наступній статті!

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>