In Науки By Інна

Викладач англійської мови

Професія «викладач», колись одна з найпочесніших, нині, на жаль, перетворилася на синонім слова «невдаха». Особливо плачевна ситуація зі шкільними вчителями. «Невдаха» саме ввічливе, що може почути викладач в школі від учнів за своєю спиною. Вони майже не помічають того, що роблять для них ці дивовижні люди. Справжня і захоплююча робота, на думку учнів, кипить за дверима банків, розкішних офісів. … Але, тим не менш, після років, сидячи в цих самих офісах, вони з теплом і вдячністю згадують тих, хто заклав основи їх успішної кар’єри.

Професія «Викладач англійської мови»

Що може бути складного, на перший погляд, у проведенні уроку? Немає нічого простіше: відкрив підручник, прочитав, пояснив правило. Все інше (як вивчити) — проблеми учнів. Але виявляється, професія «Викладач англійської мови» не менш захоплююча, ніж, скажімо, «Журналіст». Професія викладача англійської мови включає в себе елементи таких професій як психолог, мистецтвознавець, письменник, режисер, історик, актор, організатор і навіть військовий.

Шкільний вчитель — це взагалі унікальна людина, і деяким батькам не завадило б скоротити кількість образливих епітетів у словниковому запасі вашого спадкоємця відносно вчителя. Крім атмосферного тиску викладач постійно відчуває вплив трьох обов’язкових складових своєї професії: адміністрація, діти, батьки. І якщо з середньою ланкою майже завжди можна знайти спільну мову, то з рештою ланками під годину дуже складно. Саме через них школа дуже часто втрачає своїх кращих бійців за грамотність, і вчора ще талановиті викладачі сьогодні стають посередніми продавцями, клерками … Молоді викладачі англійської мови вже обходять школу стороною, як місце скорботи. А адже саме вони — володарі нових методів, які дуже часто не вписуються в століттями налагоджений механізм шкільної програми.

І найголовніші і майже непереможні дракони: Районо, Міськвно і Мін. Освіти, — люди, на мій погляд, взагалі відірвані від реальності. Так і хочеться відправити їх на рідну планету. Те, що «радять» вони і що дійсно потрібно школі, м’яко кажучи, не збігається.

Але, не дивлячись на все вищесказане, є люди, які вірять у необхідність своєї професії. Саме вони працюють по 18-20 годин на добу, і за 45 хвилин примудряються приділити час майже кожному учневі (на уроках викладач англійської мови в наших школах навчає 15-20 учнів).

Інша справа викладач англійської мови в інституті, університеті, академії. Ці люди відчувають себе кілька вільніше, адже заняття наукою їм не тільки рекомендується, але і ненав’язливо ставиться в обов’язки. Тільки не всі знають, що часто отримання наукового ступеня залежить не від витраченої праці, а від простої банальної речі — грошей. Гроші — це зло, а зла не у всіх вистачає впоратися з цією перешкодою. Але слабкий паросток година за годиною пробиває твердий асфальт невігластва, і багато талановитих люди все ж пишуть свої унікальні праці, видають книги і по праву називаються священним словом «професор».

Зовсім інша категорія — викладач англійської мови на мовних курсах або фахівець, який викладає англійську по Скайпу. Як правило, це добре оплачувана посада. Ці люди завжди в курсі всіх нових напрямків мовознавства і мають можливість застосувати нові методики на практиці і дуже часто працюють в тандемі з носіями мови.

І все ж, не дивлячись на величезну кількість проблем цієї професії, вона залишається однією з найважливіших, інакше хто ж пояснить, чого хочуть «бусурмани»?

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>