In Науки By Вікторія

Вибір слова: remember / recollect / recall

Коли ми вчимо якусь мову, нам доводиться запам’ятовувати масу нової інформації. Наш мозок вміщує багато, але не завжди в потрібний момент вміє активізувати необхідний матеріал. Тоді ми запитуємо себе — а чи пам’ятаємо ми що-небудь? А як щодо давньої пам’яті? Чи всі в змозі пригадати події минулих днів? Дієслова, що відповідають за спогади, а саме remember, recollect і recall, і є темою цієї статті.

Вибір слова: remember / recollect / recall — у значенні «пам’ятати, згадувати, пригадувати»

Всі перераховані синоніми припускають, що у нас закладена в пам’яті якась інформація, або ми намагаємося відновити її у своїй пам’яті. Відрізняти ми ці дієслова можемо згідно з деякими ознаками: чи є якась інформація в пам’яті або її треба відновити; наскільки бере участь воля в цьому процесі, і які зусилля необхідно докласти, щоб згадати що-небудь.

Як звичайно, вибираємо слово найбільш широкого і загального значення. Цим словом стає дієслово remember. За допомогою нього ми описуємо і присутність якоїсь інформації в пам’яті (пам’ятати щось) і відновлення якогось матеріалу (згадати щось).

I can not remember his name. — Я не пам’ятаю його імені.

I do not remember signing this document. — Я не пам’ятаю, щоб підписував цей документ.

I remember her as a girl. — Я пам’ятаю її дівчинкою.

Just as the door closed he remembered that his keys were inside the room. — Як тільки двері зачинилися, він згадав, що залишив ключі в кімнаті.

Якщо ви подивитеся останнє речення, то побачите, що в цьому випадку відновлення пам’яті було мимовільним. Людина сама не намагався нічого згадати, поки якийсь знак (закрити двері) не включила його пам’ять. Всі вищевказані приклади, крім останнього, демонструють або наявність інформації в пам’яті, або її відновлення, але вже свідоме. Ось дієслово remember може позначати ці процеси двох видів.

Другий синонім recollect припускає тільки відновлення інформації в пам’яті, тобто бажання згадати що-небудь. Як правило, людина сама, докладаючи певних зусиль, змушує свою пам’ять працювати і воскресити забуту інформацію. А забув він її з двох причин: або пам’ять зовсім слабка, або події відбувалися дуже давно.

I had to make a decision and tried to recollect his exact words. — Мені потрібно було прийняти рішення, і я намагався згадати його точні слова.

Each of us sometimes recollects the days of his childhood. — Кожен з нас іноді згадує дні свого дитинства.

I know that this woman is familiar to me. I’m trying to recollect when and where we met. — Я знаю, що ця жінка мені знайома. Я намагаюся згадати, де і коли ми зустрілися.

Останнє наше слово recall, аналогічно recollect увазі не наявність, а відновлення інформації, причому свідомим чином. Людина намагається воскресити в пам’яті якийсь факт або об’єкт, але на це йому потрібно менше зусиль, ніж у дієслова recollect. Recollect може означати, що забутий образ ми збираємо по шматочках, а recall увазі, що цей образ зберігається в пам’яті цілком і виникає в потрібний момент.

I do not recall arranging time to meet. — Я не пам’ятаю, щоб я призначив час для зустрічі.

This recalls my childhood to me. — Це нагадує мені дитинство.

Can you recall where you lost your bag? — Ти можеш пригадати, де загубив сумку?

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>