In Граматика By Катерина

Вживання дієслова to be: як, де і навіщо

Для початку розглянемо особливості побудови речень в англійській мові. Так склалося, що кожне повноцінне англійське пропозиція повинна обов’язково включати в себе два елементи: суб’єкт (те що є підметом, тобто головним у реченні) і дія, яка виконує цей суб’єкт (тобто дієслово відповідає на питання «що робити»). Наприклад, у реченні «Я працюю в понеділок» суб’єкт — «я», дія — «працюю». У пропозиції «Вона все зрозуміла» суб’єкт — «вона», дія — «зрозуміла». Але далеко не завжди дію настільки очевидно. Бувають ситуації, коли в російській мові його просто немає. Наприклад, «Ця робота цікава». Суб’єкт тут є: «робота». Дія ж відсутня. Або ще приклад: «Він — хороший спеціаліст». Суб’єкт — «він». Де ж дію? Воно знову відсутня. Отже, ми спостерігаємо явище, при якому в російській мові такі пропозиції є, але як їх правильно перекласти на англійську мову й звідки взяти дію, поки незрозуміло.

 • Більш докладно про побудову речень в англійській мові читайте в однойменній статті.

Дієслово to be в англійській мові

Зараз настала черга запросити на сцену дієслово to be. To be означає «бути», «перебувати», і саме він допоможе нам у ситуаціях, які описані вище. Тобто в англійському замість того, щоб сказати просто «Ця робота цікава», ми скажемо «Ця робота ЕСТЬ цікава». «Він — хороший фахівець» перетвориться на «Він ЕСТЬ хороший спеціаліст». «Я на роботі» стане «Я ЕСТЬ на роботі». Таким чином, у всіх пропозиціях, де ми описуємо когось або щось і розповідаємо, де ми або хтось знаходиться, в якості дії буде виступати саме дієслово to be.

Колись і в російській мові дієслово «бути» використовувався в теперішньому часі. Всі пам’ятають знамениту фразу «Аз єсмь цар» з фільму «Іван Васильович змінює професію»? «Єсмь» — не що інше, як сучасне «є», яке в процесі еволюції російської мови перестало використовуватися в теперішньому часі. Тому зараз ми говоримо просто «Я цар», а не «Я є цар». Але в англійському ми повинні сказати саме «Я ЕСТЬ цар», щоб пропозиція звучала грамотно.

Форми дієслова to be в англійській мові

Нашим наступним кроком є знайомство з формами дієслова to be. У теперішньому часі їх цілих три: am, is і are — три менеджери, кожен з яких відповідає за свою область:

 • am відповідає за пропозиції, суб’єкт в яких — займенник «я» (I);
 • is використовується, коли суб’єкт у нас — займенники «він», «вона», «воно», «це» і будь іменники в однині (наприклад, сумка, собака, книга, робота, моя сестра, і т. д. );
 • are будує речення, в яких суб’єкт — займенника «ти», «ви», «вони», а також іменники у множині (наприклад, друзі, проблеми, завдання, вдома, і т. д.).

Подивимося, як будуть будуватися пропозиції з to be на практиці.

Русское пропозицію Англійське пропозицію
Вона зайнята.
Ми на роботі.
Мої колеги вільні.
Це складно.
Твій будинок великий.
Ці проблеми серйозні.
Я готовий.
She is busy.
We are at work.
My colleagues are free.
It is difficult.
Your house is big.
These problems are serious.
I am ready.

У розмовній англійській, щоб економити час на вимові цих форм, прийнято скорочувати їхню першу букву і міняти її на апостроф, як показано нижче:

 • I am → I’m
 • He is → He’s
 • She is → She’s
 • It is → It’s
 • You are → You’re
 • We are → We’re
 • They are → They’re

Звичайно ж, будь англієць, наприклад, замість «I am busy» скаже «I’m busy».

Заперечення з дієсловом to be в англійській мові

Тепер подивимося на те, як сказати «Це НЕ складно», «Я НЕ зайнятий», «Вони НЕ готові», тобто побудувати заперечення. Заперечення будується дуже просто: за допомогою негативної частки NOT, яка ставиться після am, is або are. Наприклад, «Я НЕ зайнятий» ми скажемо так: «I am NOT busy». Подивимося на приклади:

Русское пропозицію Англійське пропозицію
Вони не готові.
Це не важко.
Моя сестра не на роботі.
Їх машина не нова.
Це завдання не важливо.
They are not ready.
It is not difficult.
My sister is not at work.
Their car is not new.
This task is not important.

Природно, і тут не обійшлося без скорочень, прийнятих у розмовній англійській. Частка NOT прісодіняется до форм is і are, і виходить ось що:

 • Is + NOT = Is not
 • Are + NOT = Are not

Як не дивно, але форма am не бере участі в подібному скороченні, і варіанти amn’t в англійській мові не існує.

 • Запереченню в англійській мові на нашому блозі присвячена окрема стаття.

Питання з дієсловом to be в англійській мові

Настала черга питань. Питання з дієсловом to be теж будуються просто: форми am, is, are виносяться вперед і стають на початку речення. Якщо ми хочемо запитати «Ви зайняті?», Ми зробимо це так: «Are you busy?». Побудова питань показано в прикладах нижче:

Русское пропозицію Англійське пропозицію
Ти вдома?
Вони зайняті?
Твоя машина червона?
Він на роботі?
Це тут?
Книги на столі?
Ми готові?
Are you at home?
Are they busy?
Is your car red?
Is he at work?
Is it here?
Are the books on the table?
Are we ready?
 • З більш повною інформацією про питаннях в англійській мові ви можете ознайомитися в одній з наших статей.

Дієслово to be в англійській мові. Відео

Також ми пропонуємо вам подивитися, як дану тему пояснюють носії мови. Для них використання дієслова to be є самим собою зрозумілим, тому цікаво буде подивитися, як вони пояснюють вживання to be і чому його важливо використовувати.

Як ми можемо бачити, використання дієслова to be не викликає труднощів. Набагато складніше визначити ситуацію, де він потрібен, а де ні. Як було сказано на початку цієї статті, дієслово to be використовується, коли в нашій пропозиції немає основного дії (думати, працювати, читати, бігати і т. П.). Це пропозиції, в яких ми щось або когось описуємо («Це місто красивий», «Ми зайняті»), розповідаємо про чиюсь місцезнаходження («Мій брат на роботі»), характеризуємо когось («Вона — прекрасний співробітник »). Вірно і зворотне: дієслово to be НЕ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ, коли в реченні є основна дія *. Наприклад: «Я ходжу в кіно», «Вона багато читає», «Ми не працюємо в неділю» і т. Д. Тобто сказати «She is read a lot» є грубою помилкою, is тут не потрібен, оскільки є дія read.

* Відзначимо, що дієслово to be використовується як допоміжне слово при побудові часів групи Continuous, і там, звичайно ж, він повинен йти, навіть якщо в реченні є основна дія. Але це дія в таких випадках буде обов’язково йти з закінченням — ing. Сполучення to be і першої форми (do, read, work) основного дії не буває.

А тепер спробуємо зробити наступні вправи:

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>