In Матеріали By Марія

Веселі навчальні ігри для дошкільнят. Частина 1

Якщо ви турботлива мати або люблячий батько, або людина, що цікавиться майбутнім своєї дитини, або викладач «у пошуках» ефективних методик — ця стаття для вас. Ви напевно чули або читали, що найкраще дитина сприймає інформацію саме в ігровій формі. При такій методиці дитина не відчуває тиску або страху зробити помилку. Він грає, тому що йому цікаво, і це його захоплює! Чим раніше дитина починає займатися англійською мовою, тим легше і цікавіше протікає саме навчання, тим більше у нього знань і полювання вчитися далі! Коли ви приділяєте достатньо часу вивчення іноземної мови до школи, особливо якщо вивчення проходить в ігровій формі, то, коли приходить шкільна пора, дитина більш усідчів, йому цікаво вчитися, і знання самі стрибають до нього в голову. Я сама викладала в дитячій студії, де навчання англійській мові проходило у вигляді ігор. При вступі до школи наші учні отримали найвищі результати в класі. Одна малятко навіть сказала першого вересня: «Це найкращий день у моєму житті! Нарешті я йду до школи! »Такі діти вже підсвідомо сприймають навчання як щось цікаве, як пізнання чогось нового, як і було задумано спочатку.

Деякі батьки скаржаться на те, що від дітей у таких іграх мало активності і віддачі. Чи є сенс? Впевнено скажу — так. Багато дітей можуть півроку-рік накопичувати інформацію, як спостерігала це я, і тільки через якийсь час все це «видавати назовні». Вони набирають так звані пасивні знання, які пізніше стають активними. Часто для них навіть буває корисно спостерігати, як дорослі грають з іншими дітьми, використовуючи англійську мову (якщо самі вони грати не хочуть). Ні в якому разі не можна зупинятися, треба намагатися зацікавити дитину!

Всі говорять і пишуть про те, що уроки повинні бути цікавими і насиченими, але що ми можемо запропонувати прямо зараз діткам від 3-х до 6-7 років для вивчення англійської мови? Пропоную вашій увазі кілька простих ігор, в які без зусиль можна грати вдома або на вулиці. Транскрипція спеціально дається російськими літерами, щоб батьки правильно вимовляли слова в іграх.

Гра «Please show me …»
[плиз шоу ми:] — Будь ласка покажи мені …

Розташуйте на столі фігурки або картинки із зображенням тільки що вчинених тварин (фруктів, овочів). Запропонуйте дитині (дітям) у відповідь на ваше прохання: «Please show me a monkey!» — Показати картинку із зображенням мавпочки, а у відповідь на фразу: «Please show me a rooster!» — Півника і т. П.

Гра «Please give me …»
[плиз гів мі:] — Будь ласка, дай мені …

Ця гра дуже схожа на попередню. Різниця тільки в тому, що у відповідь на прохання ведучого дитина повинна знайти і віддати йому картку із зображенням потрібного тварини. Віддаючи картку, наприклад, із зображенням мавпочки, дитина повинна сказати:

It is a monkey. [ит з е манки] — Це — мавпочка.

Гра «Point to …»
[поінт ту] — Вкажи на …

Ця гра нагадує гру «Please show me …», відрізняючись лише тим, що у відповідь на прохання ведучого дитина повинна пальцем вказати на названий предмет. Грайте в ці ігри з дитиною якомога частіше.

Point to a window.

Point to a door.

Point to a ceiling.

Point to a floor.

Гра «What number is missing?»
[ось намбе з місин] — Яке число пропущено?

Ведучий вимовляє: «What number is missing? [ось намбе з місин] — Яке число пропущено? »- після чого вважає по-англійськи від одного до дванадцяти (залежно від того, які цифри ви вже вивчили). Діти, уважно слухаючи, називають пропущене число по-англійськи. Далі можна пропускати два або три числа. Цю та інші ігри можна починати з команди:

One, two, three! Look at me! [ванн ту: СРІ: цибуля пов ми:] — Раз, два, три! На мене подивися!

Гра на кмітливість

Ведучий називає різні предмети по-англійськи. Коли називаються предмети, які можуть літати (літак, ракета, птиця, кажан, вертоліт), дитина повинна помахати руками, зображуючи політ.

Гра «Так чи не так?»

Це дуже легка гра, в яку із задоволенням грають діти. У ній можна використовувати малюнки предметів з будь-якої теми (овочі, транспорт, посуд і т.п). Ведучий показує малюнок і запитує, наприклад:

Is this a potato? »[З зис е петейтеу] — Це картопля?

Якщо на малюнку зображена картопля, дитина повинна відповісти:

Yes, it is! [ес, ит з] — Це так!

Якщо ж на малюнку зображено щось інше, дитина повинна відповісти:

No, it is not! [ноу, ит з нот] — Ні, це не так!

Гра «Whose baby is it?»
[Хуз бейбі из ит] — Чий це малюк?

Покладіть на стіл картинки із зображенням тварин та їх діток. Ведучий задає питання, наприклад:

Whose baby is a puppy? [ху: з бейбі з е папі] — Чиїм малюком є ​​щеня?

Дитина повинна знайти картку із зображенням відповідного дорослої тварини — собаки. Знайшовши потрібну картку, дитина відповідає так:

A puppy is a dog’s baby. [е папі з е догс бейбі] — Щеня — це дитина собаки.

A pig has a pigling

A hen has a chicken

A duck has a duckling

A cat has a kitten

Гра «My favourite weather»
[травень фейверіт везе] — Моя улюблена погода

Показуючи дітям картинки із зображенням різної погоди, попросіть їх сказати, наприклад:

I like sunny weather. [ай лайк сани везе] — Я люблю сонячну погоду.

I like warm weather. [ай лайк під: м везе] — Я люблю теплу погоду.

Попросіть дітей розповісти про сьогоднішню погоду.

Гра «Animals and weather»
[енімелз енд везе] — Тварини і погода

Використовуючи картки із зображенням різних тварин, поговоріть з дітьми про те, яку погоду люблять ті чи інші тварини. Наприклад:

Cats like sunny weather. [Кетс лайк сани везе] — Кішки люблять сонячну погоду.

Frogs like rainy weather. [фрогс лайк реіні везе] — Жаби люблять дощову погоду.

White bears like snowy and frosty weather. [вайт беез лайк Сноуї енд Фрости везе] — Білі ведмеді люблять сніжну і морозну погоду.

Snakes like sunny and rainy weather. [снеікс лайк сани енд Рейні везе] — Змії люблять сонячну і дощову погоду.

Butterflies like sunny warm weather. [батефлайз лайк сани під: м везе] — Метелики люблять сонячну теплу погоду.

Я думаю, що після того як ви прочитали кілька прикладів з іграми, ви без зусиль зможете придумати власні ігри або урізноманітнити вже наявні. У цій сфері політ фантазії не обмежений! Можна вчити дієслова, роблячи зарядку і зображуючи біг, стрибки тощо Можна вчити абсолютно будь-яку тему, використовуючи для цього розмальовку — припустимо, сказати малюкові, щоб той розфарбував стілець або м’яч (англійською мовою). Вірші можна співати на придуману мелодію. Пісеньки можна зображувати за допомогою жестів, ляльок та іграшок. Також для вивчення віршів можна використовувати аплікації.

У своїй наступній статті я напишу ще кілька цікавих розвиваючих ігор. Ви зможете прочитати про те, як можна обігравати вірші і пісеньки, як правильно дивитися мультфільми англійською і які аплікації можна використовувати в навчальному процесі.

Якщо ж у вас немає можливості або часу для навчання своєї дитини, в будь-якому місті є приватні дитячі студії для дітей дошкільного віку. Повірте, за допомогою ігор та освіти в ігровій формі ваша дитина запам’ятає набагато більше нових слів і набагато легше освоїть новий мову! Вчіться з полюванням!

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>