In Учням By Інна

Аудіювання з англійської мови

Аудіювання з англійської мови, або сприйняття мови на слух, є однією з найбільш важливих складових процесу вивчення англійської мови. Адже важливо не тільки правильно висловити ту чи іншу думку, але і зрозуміти, про що говорить співрозмовник. Беручи до уваги різний темп мови і особливості вимови тих чи інших діалектів, зробити це часом буває дуже важко. Саме тому аудіювання з англійської мови приділяється значна частина часу процесу вивчення.

Навчання аудіювання з англійської мови

Труднощі сприйняття іноземної мови на слух — одна з основних проблем, з якою стикаються учні на початкових етапах навчання. Згодом ця проблема вирішується завдяки постійній практиці.

Чи варто слухати аудіо матеріали на початкових етапах навчання? Безсумнівно. Але що може зрозуміти учень, якщо в його словниковому запасі всього лише кілька десятків слів? По-перше, слухати аудіо матеріали необхідно починати одночасно з вивченням англійської мови. Постійне прослуховування радіопередач або перегляд фільмів дозволяє, насамперед, звикнути до темпу мови, а він, як відомо, у всіх різний. Так що швидка американська мова не викличе згодом в учнів стану легкого шоку. По-друге, англійська мова інтонаційно значно яскравіше забарвлений, ніж російська, і ці злети і падіння тону необхідно вчиться розрізняти на початкових етапах вивчення.

Використання аудіювання з англійської мови в процесі навчання в значній мірі полегшує оволодіння навичками говоріння. Зі збільшенням словникового запасу зростає кількість впізнаваних слів в іноземній мові.

Для тренування аудіювання з англійської мови можна використовувати різні аудіо матеріали. Починати разумней з найпростішого, з повільних пісень англійською мовою. Тексти їх досить прості, а темп мови розмірений.

На більш просунутих етапах для тренування сприйняття англійської мови на слух використовують фільми та аудіокниги англійською мовою. Ці аудіоматеріали часто забезпечені електронними текстами. Їх використання рекомендується тільки в крайніх ситуаціях, коли усунення незрозумілих моментів нездійсненно без підказки тексту.

Аудіювання з англійської мови покращує слухову пам’ять, сприяє засвоєнню лексичного складу мови і його граматичної структури.

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>