In Граматика By Вікторія

Артиклі з назвами хвороб

В англійській мові назви хвороб відносяться до неісчісляемим імен іменником. Тому артиклі з назвами хвороб зазвичай не вживаються. Це стосується, наприклад, таких хвороб, як AIDS (СНІД), allergy (алергія), insomnia (безсоння), chicken pox (ветрянка), dermatitis (дерматит), meningitis (менингит), cellulites (целлюлит), bronchitis (бронхит), maxillary sinusitis (гайморит), pneumonia (пневмонія), diabetes (цукровий диабет), tuberculosis (туберкулез), cancer (рак), sclerosis (склероз), appendicitis (аппендицит), diphtheria (дифтерия) і т.д.

Chickenpox is common among children. — Вітрянка вельми поширена серед дітей.

Holly suffered from insomnia for months after her daughter was born. — Після народження дочки Холлі місяць страждала від безсоння.

People who are bedridden can easily get pneumonia. — Люди, прикуті до ліжка, можуть легко отримати запалення легенів.

He died of liver cancer. — Він помер від раку печінки.

А в цілому фіксованих правил вживання артиклів з назвами хвороб в англійській мові не існує. Як ми вже побачили, деякі слова вживаються без артикля як такого. Але не є винятком і використання певного артикля в англійській мові з деякими назвами хвороб, наприклад: the plague (чума), the mumps (свинка), the measles (кір), the flu (грип). Зауважте, що повна назва такої хвороби, як «грип», тобто influenza, не вимагає артикля. Мені здається розумним уточнювати в словнику, чи необхідний з кожним конкретним назвою хвороби артикль чи ні, спираючись на надані приклади. Тому що і ці деякі назви хвороб також можуть абсолютно спокійно вживатися і без означеного артикля.

The mumps is caused by a virus. — Свинку викликає вірус.

Bronchopneumonia is a serious complication of the measles. — Бронхопневмонія є серйозним ускладненням, яке викликає кір.

How can I see if I have a cold or the flu? — А як мені зрозуміти, чи просто я застудився, або у мене грип?

В якості простих обчислюваних іменників використовуються слова, що позначають фізичний стан людини (cold, chill, cough). Відповідно, невизначений артикль в цих ситуаціях можливий.

I’ve got a cold. — Я застудився.

Emily has a very nasty cough. — У Емілі дуже сильний кашель.

Do not go out with wet hair, you might catch a chill. — Чи не виходь на вулицю з мокрою головою, можеш застудитися.

Якщо ми говоримо про вживання артиклів з ​​назвами хвороб на -ache, звертаємо увагу на такі невеликі відмінності між британським і американським варіантами англійської мови. У першому випадку ці назви хвороб можуть використовуватися без артикля або в компанії з невизначеним артиклем. У другому випадку всі назви хвороб на — ache будуть обчислюваними іменниками, а, значить, артикль обов’язково буде присутній. Які слова на — ache ми знаємо? Headache — головний біль, toothache — зубний біль, stomachache — біль у животі, backache — біль у спині, earache — біль у вусі. До речі, синонімом цих слів може бути вираз to have a pain in smth (мати біль в чому-небудь, в якомусь органі). А ось слово heartache не можна спожити з невизначеним артиклем, тому що це не фізична біль у серці, а душевні муки і страждання, тобто сфера емоцій.

I’ve had a stomachache all morning. — У мене весь ранок болів живіт.

I’ve got a terrible toothache. — У мене сильний зубний біль.

I’ve got a splitting headache. — У мене просто голова розколюється від болю.

You’ve caused me nothing but heartache. — Ти приніс мені лише душевні страждання.

І, звичайно, не забудемо про певний артиклі. Його ми можемо ставити в тому випадку, якщо мова йде про будь-якої конкретної ситуації або про певний випадку захворювання. Наприклад:

«What has happened to your mother?» She asked. I told her about the pneumonia my mother suffered from. «Що сталося з твоєю мамою?» — Запитала вона. Я розповіла їй про пневмонії, від якої страждала мама.

Дана тема тісно пов’язана з іншими, описаними в статтях, на які необхідно звернути увагу:

  • «Артиклі з іменниками fruit і fish»
  • «Артиклі з іменниками, що позначають частини доби і пори року»
  • «Артиклі з іменниками, що позначають прийоми їжі»

Після ознайомлення з ними рекомендуємо пройти наступний тест: «Тест # 3 на вживання артиклів в англійській мові».

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>