In Граматика By Вікторія

Артикль в англійській мові. Загальне поняття

Слово «артикль» — article частенько вводить в ступор тих, хто вивчає англійську мову. А все тому, що в російській мові не існує такого поняття. А, значить, і сенс існування артикля в англійській мові, і його роль так і залишаються незрозумілими. І з’являються помилки — де вибрали не той, який потрібно; де пропустили, де поставили зайвий. Якщо ви займаєтеся з викладачем індивідуально (наприклад, вчіть англійську мову по Skype), то репетитор НЕ продовжить навчання, поки не переконається, що ви засвоїли цей матеріал. Але ось при самостійному вивченні можуть виникнути труднощі. Щоб розібратися в тому, що ж являє собою артикль в англійській мові, недостатньо запам’ятати теоретичну інформацію, необхідно виконувати якнайбільше практичних завдань, що відпрацьовують цю тему, а також постійно звертати увагу на артиклі в будь-якому англомовному тексті, з яким ви працюєте. Згодом ви навчитеся ставити артиклі в англійській мові, особливо не замислюючись. Це скоріше буде дію інтуїтивне. Навіть якщо ви не згадаєте, чому той чи інший артикль повинен стояти саме тут, ви все одно будете впевнені, що «так треба», і це не раз допоможе вам у вдосконаленні ваших знань.

Але, зрозуміло, приступаючи до вивчення англійської мови необхідно вивчити основні матеріали, що стосуються артиклів, розкласти всю інформацію по поличках, щоб вона була доступна в будь-який момент і не змішувалася з іншими граматичними поняттями. Артиклів в англійській мові дві певний (definite article) і невизначений (indefinite article). Окремо говорять і про нульовий артиклі (zero article). Ця стаття є узагальненням, і розповідає про те, що ж таке артикль в англійській мові і для чого він нам потрібен. Більш докладно про кожен з артиклів, а також про особливості їх вживання ви зможете прочитати в однойменних статтях на нашому блозі.

Що таке артикль в англійській мові?

Це слово, употребляющееся тільки з іменниками в англійській мові або ж словами, які перейшли в розряд іменників — субстантівірованнимі частинами мови. Імена іменники і в англійській, і в російській мові можуть використовуватися у промові в різних сенсах, загальний або конкретному. Але в рідній мові це розходження ніяк не оформлюється, а в англійському для вираження цієї різноплановості і потрібні артиклі. Тому можна сказати, що функція артиклів полягає в тому, щоб показати в мові, в якому сенсі вживається те чи інше ім’я іменник. А це залежить від того, що саме хоче повідомити мовець своєму співрозмовнику в конкретній ситуації.

Іншими словами, поряд з вказівними, присвійними і невизначеними займенниками в англійській мові, артиклі в англійській мові передають значення визначеності або невизначеності іменника. Як ми вже з’ясували, значення іменника є визначальним при вживанні з ним артиклів. Другим значимим фактором, який впливає на використання того чи іншого артикля, є вирахуваність або неісчісляемость іменника.

Всі ми пам’ятаємо, що обчислювальні іменники можна порахувати, у них є форми однини і множини, вони можуть вживатися як з певним, так і з невизначеним артиклями. Приклади обчислюваних іменників: a movie, a person, a car, a coin, a dog, a sentence і т.д.

Неісчісляемие імена іменники, що позначають поняття, явища не піддаються рахунку. Ці іменники не вживаються у множині, і узгоджуються з присудком в однині: surprise, happiness, sugar, milk, anger, patience, money і т.д. З неісчісляемимі іменниками не можна використовувати невизначений артикль. Є деякі іменники, які в російській мові є обчислюваними і можуть бути в однині і в множині, а в англійському ці ж іменники в більшості випадків (звичайно) неісчісляемие, а, значить, множини не мають. Але зустрічаються ситуації, коли деякі з них стають обчислюваними, а, значить, можу купувати форму множини. Например: news , advice , information , success , furniture , hair , knowledge , bread , luggage , traffic , weather , work и інші.

This information is very useful for us.

The weather is fine.

Jane has got very long hair.

Have you got any furniture in your room?

There was a series of military successes in his career. — У його кар’єрі був ряд військових успіхів.

Вживання означеного артикля в англійській мові не залежить від исчисляемости або неісчісляемості іменника, тому основні труднощі виникають при використанні саме невизначеного артикля.

Артикль в англійській мові дійсно важливий, адже він допомагає не тільки правильно і максимально точно висловити свої думки, а й правильно зрозуміти співрозмовника, адже сенс іменника ми визначаємо за допомогою використаного артикля в англійській мові. Якщо вам все ще важко розібратися в понятті «артикля» в англійській мові, спробуйте прочитати невелику допомогу Е. А. Волкової під назвою «Англійська артикль в мовних ситуаціях». Воно повинно вам допомогти. Якщо вам все зрозуміло, приступайте до вивчення невизначеного, визначеного та нульового артиклів.

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>