In Граматика By Вікторія

Англійські фразові дієслова

Щоб ваша розмовна мова була яскравою, що запам’ятовується і лексично багатою, необхідно наситити її не тільки різноманітними граматичними конструкціями, але і достатньою кількістю синонімів, щоб уникати повторів. Як синонімів можуть виступати не тільки слова, властиві письмовій промови, а й англійські фразові дієслова (phrasal verbs), які є найбільш вживаними для англійської розмовної мови. Знання англійських фразових дієслів також зменшить кількість ваших проблем в розумінні іноземної мови. Яким чином?

Що таке англійські фразові дієслова

Англійськими фразовими дієсловами називають поєднання дієслова з прийменником, наріччям або з цими двома частинами мови одночасно. Таке поєднання можна визначити як «ідіоматичне», так як дослівний переклад кожного з компонентів не становить єдиний сенс всього поєднання. Точніше, він може бути зовсім іншим, і деколи здогадатися про переведення всього фразового дієслова по його частинах неможливо. Всього налічується близько 12 000 англійських фразових дієслів. Для прекрасної розмовної мови вам вистачить кількох сотень найбільш використовуваних, а для грамотного письма — близько тисячі.

Запам’ятовувати англійські фразові дієслова дуже важливо, оскільки вживання кожного з них має певні граматичні особливості (наявність або відсутність доповнення, вибір правильної форми подальшої частини мови і т.д.). Все це істотно вплине на грамотність вашої мови. А в якості відповіді на питання «Яким чином фразові дієслова збільшать ваш відсоток сприйняття іноземної мови?» Потрібно відзначити наступне: розмовна мова просто насичений всілякими фразовими дієсловами, і лише знаючи про їх правильному вживанні та переказ, ви зможете легше розуміти усне мовлення (та й письмову теж).

Всі англійські фразові дієслова можна умовно розділити на три групи:

 1. Дієслово + прийменник (prepositional verbs):
  • Pick up — заїхати, підібрати, добувати (відомості), піднімати (настрій)
  • Carry out — виконувати, здійснювати
  • Set off — відправлятися (в дорогу), викликати (дія)
  • Make up — складати, складати
  • Stand by — приготуватися, чекати, підтримувати

  The company that does badly by its staff will not be successful. — Компанія, яка погано поводиться зі своїм персоналом, не буде успішною. (to do by = to treat = звертатися)

  Do not give in without a fight. — Чи не здавайся без боротьби. (to give in = to yield = поступитися, що не встояти)

 2. Дієслово + прислівник (phrasal verbs)
  • Come across — натрапити, випадково зустріти
  • Break down — повністю засмутитися, зламатися
  • Hang around — тинятися, байдикувати
  • Tell against — розголошувати, завіряти, відгукуватися
  • Look ahead — дивитися в майбутнє, передбачати

  It is very expensive to make this flat over. — Буде потрібно багато грошей, щоб переробити цю квартиру.

  I need some time to look these compositions over. — Мені потрібен час, щоб переглянути ці твори.

 3. Дієслово + прислівник + прийменник (phrasal-prepositional verbs)
  • Look forward to — чекати з нетерпінням (задоволенням)
  • Look down on — дивитися зверхньо
  • Go along with — супроводжувати, підкорятися, погоджуватися
  • Come down with — взяти, прийняти, укласти, придбати
  • Get back at — помститися, відплатити

  She has a lot of work to do, but I think she will not get down to doing it today. — У неї багато роботи, але я думаю, вона сьогодні так і не почне її виконувати.

  He has gone back on his words and did not take me in his trip. — Він не стримав своє слово і не взяв мене в подорож.

Англійські фразові дієслова — тема задоволена актуальна, тому вивчати її можна за допомогою різних джерел: інтернету, навчальних посібників і книг, аудіоматеріалів. Якщо вам цікава ця область, скористайтеся книгою Угарова Є. «Англійська — це просто. Фразові дієслова англійської мови », випущеної видавництвом Айрис-пресс в 2009 році. Дуже корисний англо-російський словник англійських фразових дієслів, наприклад, видавництва Longman. Якщо ж ваш англійський можна визначити рівнем advanced, внесіть в закладки свого інтернет-браузера наступний ресурс: dictiionary.cambridge.org. Це сайт, на якому представлений словник Cambridge Advanced Learners ‘Dictionary, що включає більше мільярда слів сучасної англійської, безліч прикладів і пояснень. Воістину унікальне видання! А в інтернеті ви можете користуватися ним в режимі онлайн.

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>