In Науки By Анастасія

Англійські скорочення: вчені ступені в Північній Америці

Вища освіта за кордоном, безперечно, вважається престижним і відкриває блискучі кар’єрні перспективи. Що вам потрібно знати, якщо ви замислюєтеся про навчання в Північній Америці? Перш за все, говорячи про Північній Америці, як правило, маються на увазі університети, інститути та коледжі США і Канади. Згідно з даними трьох провідних світових рейтингів університетів, а саме: Рейтингу ВНЗ світу від QS (Quacquarelli Symonds), Академічного рейтингу університетів світу (Шанхайський рейтинг) і Національного Рейтингу Університетів США, навчальні заклади США займають перші позиції, а навчальні заклади Канади входять до двадцятки кращих ВНЗ світу. Вражає, чи не так?

При перегляді зарубіжних фільмів і серіалів ви, можливо, звертали увагу на те, що головні герої звертаються до людини як до «доктору», хоча людина не має нічого спільного з медициною. Це пов’язано з науковим ступенем, яку людина отримала у вищому навчальному закладі. Пропоную подивитися уривок з серіалу «Теорія Великого Вибуху» («The Big Bang Theory»), в якому показаний цей момент.

Отже, 4 особи мають вчений ступінь доктора наук, один — магістра, тому він «Містер Воловітц». Давайте розглянемо ці ступені і порівняємо їх з російською системою освіти для більшої наочності і розуміння.

Вчені ступені в Росії

Як нам всім відомо, в 2003 році Росія приєдналася до Болонського процесу. Коротко можна сказати, що Болонська декларація і приєднання багатьох країн до цього процесу послужили поштовхом для «вирівнювання» системи вищої освіти в різних країнах. До 1999 року (рік створення Болонської декларації) вищу освіту навіть у країнах-сусідок дуже сильно різнилася. Так люди, закінчивши університет в одній країні, не могли працювати за професією в іншій країні через те, що диплом іншої країни не признавався цією державою. Болонський процес був створений, щоб зробити приблизно однаковим рівень освіти в різних країнах. Таким чином, діячі Болонського університету планували, з одного боку, дати можливість людям навчатися за кордоном, а з іншого — зробити диплом стандартним, щоб ми могли працювати за професією де завгодно. Чи вийшло зробити диплом стандартним — питання іншої статті, але багато моментів нашої системи вчених ступенів збігаються з європейської та американської системами.

На Заході існують 3 основних види вчених ступенів:

 1. Бакалавр Bachelor.
 2. Магістр — Master.
 3. Доктор Філософії — Doctor of Phylosophy (слово «філософія» використовується умовно, фактично маються на увазі всі науки).

У Росії поки ще існує змішана система, т. Е. У нас вже є бакалаври та магістри, а також фахівці (зі старої системи освіти), але замість докторів філософії у нас отримують ступені кандидатів і докторів наук.

Вчені ступені в США

У системі освіти США розрізняють 5 рівнів вчених ступенів:

 1. Ступінь асоціата — Associate Degree.
 2. Ступінь бакалавра — Bachelor’s Degree.
 3. Професійні ступеня — First-professional Degrees.
 4. Ступінь магістра — Master’s Degree.
 5. Ступінь доктора — Doctoral Degree.

Перед тим, як ми докладніше розглянемо кожен з рівнів, хочу запропонувати вам подивитися захоплююче відео від носія мови Джонатана про скорочення (абревіатурах), які використовуються в назвах професій, наприклад: BCE, BFA, M.Agr., Ph.D. і т . д. Це якраз те, чого немає у нас, тому нам часом важко визначити або розшифрувати, ким же людина є за професією.

Отже, тепер ми знаємо, що абревіатури використовуються виключно для того, щоб скоротити назву тій чи іншій мірі, так як англійська мова є досить компактним мовою, тому це прагнення до компактності виявляється і в найменуваннях академічних ступенів.

А зараз давайте розглянемо кожну ступінь більш докладно.

 1. Ступінь асоціата (Associate Degree) — можна отримати по закінченню дворічного базової вищої освіти. Приклади ступеня асоціата:
  • Associate of Arts (AA) — ​​асоціати гуманітарних наук.
  • Associate of Science (AS) — асоціати точних наук.
 2. Ступінь бакалавра (Bachelor’s Degree) — вищу освіту, яку можна отримати після 3-5 років навчання (найбільш популярними є чотирирічні програми). Приклади ступеня бакалавра:
  • Bachelor of Civil Engineering (BCE) — Бакалавр цивільного будівництва.
  • Bachelor of Fine Arts (BFA) — Бакалавр образотворчих мистецтв.
 3. Профессіональнаяе ступінь (First-professional Degree). Після отримання ступеня бакалавра необхідно пройти додаткове навчання протягом 3-4 років, але тільки в тих областях, де для здійснення професійної діяльності потрібна ліцензія. Професійні ступеня присвоюються в наступних областях: хіропрактика, стоматологія, юриспруденція, медицина, трудотерапія, Оптометрія, остеопатіческая медицина, фармакологія, фізіотерапія, подіатрія, богослов’я, ветеринарія.
 4. Область Ступені Переклад на російську мову
  Хіропрактика (chiropractic) DC (Doctor of Chiropractic)
  DCM (Doctor of Chiropractic Medicine)
  Доктор хіропрактікі
  Доктор хиропрактической медицини
  Стоматологія (dentistry) DDS (Doctor of Dental Surgery)
  DMD (Doctor of Dental Medicine)
  Доктор стоматології
  Юриспруденція
  (Law)
  LLB (Bachelor of Laws)
  JD (Juris Doctor)
  Бакалавр права
  Доктор юриспруденції
  Медицина (medicine) MD (Doctor of Medicine) Доктор медицини
  Трудотерапія (occupational therapy) OTD (Doctor of Occupational Therapy) Доктор трудотерапії
  Фармакологія (pharmacy) Pharm.D. (Doctor of Pharmacy) Доктор фармакології
  Богослов’я
  (Theology)
  M.Div. (Master of Divinity)
  MHL (Master of Hebrew Literature)
  BD (Bachelor of Divinity)
  Магістр Богослов’я
  Магістр давньоєврейської літератури
  Бакалавр Богослов’я
  Ветеринарія (veterinary medicine) DVM / VMD (Doctor of Veterinary Medicine) Доктор ветеринарії

  Найменування деяких ступенів містять термін «Доктор», але для їх отримання не потрібно дослідна робота або написання дисертації, тому не слід плутати їх зі ступенем доктора філософії (Ph.D.Doctor of Philosophy), яка приблизно відповідає ступеню кандидата наук в Росії.

 5. Ступінь магістра (Master’s Degree) — післядипломна щабель, де навчання, як правило, становить 2 роки. Приклади ступеня Магістра:
  • Master of Social Work (MSW) — Магістр соціальної роботи.
  • Master of Agriculture (M.Agr.) — Магістр сільськогосподарських наук.
 6. Ступінь доктора (Doctoral Degree) — наступна ступінь після ступеня магістра, призначена для підготовки вчених-дослідників і майбутніх викладачів коледжів і університетів. Приклади ступеня Доктора:
  • Doctor of Arts (DA) — Доктор гуманітарних наук.
  • Doctor of Literature (D.Lit.) — Доктор літератури.

Вчені ступені в Канаді

Навчальні заклади Канади пропонують студентам наступні програми:

 1. Середня спеціальна освіта (1-3 роки, з отриманням диплома або сертифіката);
 2. Бакалаврат (3-4 роки, з присвоєнням наукового ступеня бакалавра);
 3. Магістратура (1-3 роки, з присвоєнням наукового ступеня магістра);
 4. Докторантура (не менше 3 років, з присвоєнням наукового ступеня доктора).

Середня спеціальна освіта можна отримати в Громадських Коледжах (Community Colleges) і Інститутах (Institutes). В університетських коледжах (University Colleges) і університетах (Universities) можна отримати ступінь бакалавра. Програми отримання ступеня магістра і доктора наук в цілому подібні американським.

Ось ми і розглянули різновиди вчених ступенів в Північній Америці. З більш детальною інформацією та особливостями того чи іншого навчального закладу ви познайомитеся вже безпосередньо після того, як визначитеся з вибором професії і конкретного навчального закладу.

Наостанок пропоную подивитися відео, де вже відомий нам доктор Купер розповідає про свої академічні заслуги і ступенях. Всі ступеня змогли розібрати?

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>