Дуже часто на сайтах, присвячених вивченню англійської мови, можна зустріти абревіатуру ESL. Вона розшифровується як English as a Second Language, тобто англійську як другу мову. Що має на увазі це словосполучення? Другою мовою називають будь-яку мову, який був освоєний після першого (або рідної мови). Це може бути спеціально вивчений або ще одну мову, засвоєння якого відбувається в багатомовному середовищі без спеціального навчання. У нашому випадку, мова йде про англійську як другою мовою. Слід зазначити, що ESL визначає вивчення англійської як другої мови в англомовній країні, а для позначення англійської як другої мови, що вивчається не в англомовній країні, існує інша абревіатура — EFL (English as a Foreign Language).
Ресурси для вивчення англійської як другої мови
Знати абревіатуру ESL не обов’язково, але бажано. Вона широко використовується у сфері навчання англійської мови і його викладання, підготовці до міжнародних іспитів. Багато мовні курси та школи використовують цю абревіатуру в назві своєї організації. Так можуть називати програми, які мають на увазі перебування людини в англомовному середовищі з метою вивчення англійської як другої мови.
У всесвітній павутині є ресурси, присвячені англійської як другої мови, адреса яких включає в себе і три букви — ESL, тільки не великими літерами. Хотілося б згадати три, як мені здається, найбільш вдалих сайту, які допоможуть вам освоїти англійську як другу мову.
- eslgo.com. Тут ви знайдете безкоштовні матеріали для вивчення англійської та його викладання в якості другої мови.
- esl.about.com. Чудовий ресурс, що охоплює всі рівні володіння англійською як другою мовою, що допомагає вдосконалювати свої знання, тренуючи всі навички та вміння.
- eslpod.com. Відмінний сайт, на якому представлені матеріали для практики сприйняття усного мовлення. Вашій увазі запропоновано велику кількість подкастів (звукова або відео-передача певної тематики). Ви можете прослуховувати підкасти онлайн або завантажувати їх для подальшого використання. Інформація в цих подкастах представлена трьома способами: спочатку ви чуєте певний діалог англійською злегка в уповільненому темпі (до речі, вимова чудове), потім вам розповідають про кожній репліці цього діалогу і роз’яснюють усі важкі моменти (особливо цінно пояснення фразеологізмів, ідіом, фразових дієслів з прикладами), і, нарешті, ви прослуховуєте розібраний по поличках діалог у нормальному темпі розмовної мови. Дуже раджу — отримаєте задоволення від вивчення англійської як другої мови таким способом!
Звичайно, ресурсів для англійської як другої мови досить багато. Якщо вам буде недостатньо цих, можете пошукати інші, але я впевнена, що вищевказані сайти вам обов’язково сподобаються. Головне, займайтеся усередині, щоб з часом ваш другий мова стала вам як рідний!
4370