In Науки By Інна

Англійська розмовна мова

Мова культури, літератури, засобів масової інформації — це літературна мова. Він є основою будь-якої мови, так як найбільш оптимально висловлює думки, ідеї. Нарівні з літературною мовою існує і розмовний варіант. На відміну від літературної мови, більш офіційного, англійська розмовна мова використовується в різних побутових ситуаціях. Вживання мови залежить від сфери спілкування і від цілей комунікативного акту.

Особливості англійської розмовної мови

Відмінною особливістю розмовної мови є її непідготовленість, спонтанність і обов’язкова наявність співрозмовника, будь то прямий контакт або розмова по телефону. Вона повна жаргонізмів і сленгу. Незважаючи на довільність мови і позірна відсутність правил, в англійській розмовній мові все ж існують певні норми. Приміром, спостерігається часте опущення підмета в розмовній мові:

Are you busy? Yes, reading the book. — Ти зайнятий? Так, читаю книгу.

Питальні речення будуються за типом стверджувальних:

You’re Tim’s friend? — Ти один Тіма?

Часто спостерігається опущення допоміжного дієслова в питальних реченнях англійської розмовної мови.

Your mother look after this garden? — Твоя мама стежить за садом?

Англійська розмовна мова рясніє скороченнями. Спостерігаються не тільки скорочення форм: he’s, will not, але і форм англійських слів: phone від telephone, cause від because, exam від examination. Американці скорочують цілі граматичні конструкції. Замість: I’m going toI’m gonna, get yougetcha.

Англійська розмовна мова завжди супроводжується мімікою і жестами, що власне обумовлено мовленнєвою ситуацією. Як наслідок, розмовна мова завжди більш емоційно забарвлена. Емоційність мови надає використання підсилювальних обертів. Наприклад, прислівник that має велику емоційну виразність і витісняє більш нейтральне so, переважно в негативних пропозиціях.

It is not that simple. — Це не так просто.

He is not that poor. — Він не такий бідний.

Так само можна спостерігати часте вживання подвійного заперечення, що з точки зору літературної мови вважається помилкою.

I can not get no benefit. — Я не можу отримати ніякої вигоди.

Англійська розмовна мова доцільно освоїти тільки після вивчення літературної мови. Знання основ англійської розмовної промови деяких життєвих ситуаціях може виявитися необхідним.

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>