In Науки By Вікторія

Англійська прапор

У кожної країни є свої національні символи — герб, гімн, прапор, печатку, девіз, штандарт глави держави, квіти. Це встановлені конституцією і спеціальним законом особливі, що історично склалися, відмітні знаки конкретної держави, які уособлюють її суверенітет і самобутність. Ми поговоримо про прапор — полотнище правильної геометричної форми, що має будь-яку спеціальну забарвлення.

Англійська прапор відомий всім і кожному, навіть людині, що не вивчає англійську мову і ніяк з ним не пов’язаному. Що ж собою являє англійський прапор і чому саме це зображення вибрано для Великобританії?

У англійського прапора дуже багата історія. Її опис не є нашою метою в даний момент, ми лише торкнемося графічного змісту цього національного символу Англії. Якщо ж вам цікаво, хто і як вплинув створення сучасного варіанта цього прапора, почитайте матеріал ресурсу flags. ru. Він дасть вам відповіді на всі питання.

Англійська прапор, інша назва «Union Jack», є державним прапором Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії. Саме так звучить офіційна назва Англії. Так як до її складу входять Англія, Шотландія та Ірландія, отже, поєднання смуг і квітів повинно відображати ці три держави.

Отже, до складу англійського прапора входять:

  1. St. George’s Cross — Хрест святого Георгія, покровителя Англії. Він являє собою червоний хрест на білому тлі. Саме це зображення і красувалося на прапорі Англії до 1707 року, коли офіційно об’єднали прапори Англії і Шотландії.
  2. St. Andrew’s Cross — Хрест святого Андрія, покровителя Шотландії. Це дві білі перехрещуються діагональні смуги на синьому тлі.
  3. St. Patrick’s Cross — Хрест святого Патріка, покровителя Ірландії. Є двома червоними перехресними смугами на білому тлі. Цей хрест був доданий на англійський прапор в 1801 році. Саме з цього року і донині існує державний прапор Англії таким, яким ми його знаємо.

Залежно від позиції Англії, Шотландії та Ірландії в Об’єднаному Королівстві Великобританії, англійський прапор витриманий в наступних параметрах. Його довжина вдвічі більше ширини. Найбільшим є георгіївський хрест — по ширині він становить одну п’яту частину ширини прапора, а його окантовка займає одну третину від ширини самого хреста. Два інших хреста і їх окантовки відштовхуються від розмірів георгіївського хреста. Андріївському приділена половина його ширини, а хреста святого Патріка — третина. Окантовка останнього хреста займає лише шосту частину ширини хреста святого Георгія.

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>