In Учням By Наталія

Англійська по Скайп: серйозна робота або тимчасова підробіток?

Ще донедавна багато хто з нас не мали уявлення про існування дистанційного навчання. Однак сьогодні завдяки розвитку інформаційних технологій такий вид навчання йде по світу семимильними кроками, набуваючи все більше прихильників. А чому б і ні? Ходити і їздити нікуди не потрібно, час занять учень погоджує з викладачем сам, завжди можна домовитися про перенесення уроку. Під час такого роду занять учень може перебувати в затишку свого власного житла, в будь-якому іншому приміщенні або навіть на вулиці; плюс програма занять підбирається для кожного учня строго індивідуально, і є можливість відпрацювати те, що до цього було неясно або взагалі невідомо.

Можу сказати, що більшість учнів відноситься до цього виду навчання з усією серйозністю. А як же викладачі? Деякий час тому, коли хтось питав мене про те, де я працюю, і дізнавався, що це — онлайн-школа англійської мови, я читала в їхніх очах деяке співчуття або навіть іронію, що, мовляв, хіба це серйозно (особливо після роботи технічним перекладачем і провідним менеджером іноземної компанії)? Я можу тільки посміхнутися у відповідь, бо знаю, що це сама справжня робота, та до того ж та, що приносить море задоволення, дозволяє займатися творчістю і створювати свої уроки, спираючись на те, що потрібно учневі, і при цьому планувати свій час самостійно.

Але у цієї роботи, як і у будь-який інший, є своя специфіка. Не потрібно думати, що якщо ти вдома, то можна зустріти свого учня в халаті або на тлі каструльок на кухні. Мені дуже пощастило також займатися в нашій школі проведенням інтерв’ю з претендентами на посаду викладачів по Скайп. Іноді стикаюся з повним нерозумінням ситуації, коли на тлі миготить хтось із рідних і намагається дістати щось з шафки або коли дитина запитує, що на вечерю. Тут потрібно чітке осмислення того, що ця робота — така ж, як і робота в офісі, просто офіс перебуває вдома. Викладач повинен виглядати презентабельно, щоб до нього хотілося «прийти» знову і знову. Маєчка на тонких бретелях або неохайна зачіска не додадуть ваги такому викладачеві.

Варто приділяти особливу увагу місцю проведення уроку. Думаю, учні погодяться, що в кімнаті повинно бути тихо і спокійно, обстановка повинна бути акуратною і не буяти морем постерів або барвистих килимів за спиною викладача. Учень «приходить» на заняття і повинен бути максимально зосереджений на уроці, а не на відволікаючих факторах.

Коли обираєш викладача англійської по Скайп, хочеться, щоб це був не лише справжній професіонал своєї справи (це само собою зрозуміло), але також і пунктуальна людина, врешті-решт. Адже йдеться про наш час. Тому викладач не повинен думати, що можна запізнитися на заняття або взагалі його скасувати без поважної причини. Пунктуальність вкрай важлива в нашій роботі, адже день учня (як і наш теж) може бути розписаний по хвилинах. І, звичайно ж, так як це робота онлайн, потрібно обов’язково перевіряти зв’язок перед уроком, переконатися, що все працює.

Я вважаю роботу викладача по Скайп (та й викладача взагалі) — роботою психолога в деякій мірі. Тут потрібно вміти знайти контакт з людьми різного віку, розпізнати настрій учня, розслабити його і налаштувати на спілкування, адже всі ми — живі люди, у кожного свої справи і деколи негаразди. Багато хто займається після робочого дня і приходять втомленими. І вже зовсім нікуди не годиться ситуація, коли стомлений або, навпаки, налаштовані на урок учень стане вислуховувати проблеми свого вчителя. Викладач повинен залишати свої особисті питання за камерою, ділитися знаннями і допомагати вчитися (якщо необхідно, то і підтримувати учня в потрібну хвилину в позаурочний час).

Як бачите, всі ці критерії говорять про те, що вимоги до відбору наших викладачів вкрай високі. Працюючи по Скайп, що не відсидишся за монітором свого комп’ютера, роблячи вигляд перед начальником, що чимось зайнятий. Тут ти як на долоні, і все, що сказано і зроблено, кожне слово і кожен крок повинні бути чітко продумані і зрежисовані. Звичайно, хтось може вирішити, що викладати по Скайп — це говорити про погоду і життя, порожня балаканина. Це помилка непрофесіоналів. У нашій роботі ми намагаємося бути максимально невимушеними, але при цьому чітко дотримуємося плану, навіть якщо і здається, що елементи уроку виникають самі по собі.

У нашій школі панує атмосфера дружелюбності і підтримки між викладачами, тому я скористалася можливістю поцікавитися думкою моїх колег Вікторії і Катерини і задала їм кілька запитань на тему нашої роботи.

Вікторія

Вікторія, перший викладач нашої школи, займається навчанням англійській мові вже більше дев’яти років, з них три по Скайп. Крім того, перу Вікторії належать понад 300 статей нашого блогу. Спираючись на свій багатий досвід вивчення і викладання мови, Вікторія може дати авторитетну оцінку ситуації, що склалася в світі викладання англійської по Скайп.

Н: Чому Ви стали викладачем по Скайп?

У: Викладати — це не тільки моя професія, а й покликання. А маленька дитина не завжди дозволяє реалізувати себе повною мірою поза домом, тому робота в домашніх стінах була ідеальним рішенням кілька років тому.

Н: Як Ви думаєте, престижна робота вчителя по Скайп?

У: Робота вчителя по Скайп так само шанована, як і робота будь-якого викладача. Ми допомагаємо людям освоїти англійську мову, використовуючи ті ж методи, які доступні при роботі оффлайн. І неможливість перебувати з людиною в одному приміщенні не є перешкодою. Багато хто все ще не розуміють, як це: працювати по Скайп? Невже це можливо? Скептично налаштовані по відношенню до технологій щиро дивуються, коли розуміють, що це не тільки можливо, але і зручно, цікаво, продуктивно, повноцінно і сучасно. Я впевнена, що через кілька років велика частина викладачів буде працювати саме таким чином.

Н: Розкажіть про плюси Вашої роботи викладачем.

У: Переваг досить багато:

  • раціональне використання як робочого часу, так і особистого;
  • спілкування з людьми з будь-яких куточків земної кулі;
  • використання будь-яких ресурсів інтернету для викладання;
  • обмін досвідом серед викладачів з різних країн;
  • використання інтерактивних засобів у навчанні.

Катерина

Катерина працює не тільки викладачем в нашій школі, але й методистом. Крім англійської, Катерині також вдалося досконало оволодіти італійською мовою. Вона має багатий досвід викладання англійської та італійської мов і може поділитися своїм ставленням до навчання мови по Скайп.

Н: Чому Ви стали викладачем по Скайп?

Е: Крім того, що робота через Скайп допомогла мені продовжити займатися викладанням після переїзду в іншу країну, вона також дозволила мені інтегрувати в мої уроки різні автентичні тексти, підкасти і відео, які присутні в інтернеті.

Н: Як Ви думаєте, престижна робота вчителя по Скайп?

Е: Я думаю, що робота вчителя, по Скайп чи ні, — це, насамперед, велика праця. У плані престижності, на мій погляд, робота по Скайп не відрізняється від викладання оффлайн.

Н: Розкажіть про плюси Вашої роботи викладачем?

Е: Викладання по Скайп, насамперед, дає можливість краще організовувати свій час. Так як при цьому повністю відсутні витрати часу на переїзди з дому на роботу і назад, можна присвятити роботі більше годин, ніж при викладанні оффлайн. Крім того, викладання по Скайп набагато сильніше мотивує використовувати ресурси інтернету для збагачення матеріалів, які видаються студентам.

Отже, як бачите, можна сміливо сказати, що робота викладача по Скайп — це дуже серйозна місія, яка вимагає високої самоорганізації, найглибшої професійної компетентності, повної самовіддачі і гідного морального розвитку, адже педагог — це та людина, на якого дорівнює учень і кому він довіряє. Наша школа максимально вимогливо відбирає викладачів, бо від цього залежить якість знань, які ми передаємо нашим учням. Якщо ви практикуючий викладач англійської, якому цікаво розвиватися в новій сфері онлайн-навчання, то ми чекаємо ваше резюме

Також, бажаємо всім, хто поки не вирішується навчатися по Скайп, відкинути геть всі страхи і записатися на безкоштовний початковий урок. Попередньо, ви можете заочно познайомитися з нашими викладачами, а якщо не зможете вибрати підходящого самостійно, то наші менеджери з радістю вам допоможуть. Удачі!

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>