In Матеріали By Вікторія

Англійська мова на CD

Навчитися хорошому англійському можна лише в тому випадку, якщо ви тренуєте всі види мовленнєвої діяльності: говоріння, письмо, читання та аудіювання. Лист і читання можна відпрацьовувати за допомогою книг, підручників, посібників та будь-яких інших друкованих видань. А ось що робити з говорінням і сприйняттям іноземної мови? Коли я ще вчилася в школі, нам викладали англійську за старими вітчизняним підручниками. Для практики говоріння в ньому відводилося кілька завдань з питаннями, відповівши на які ми і отримували основу монологу чи діалогу. В якості аудіювання викладач сама читала нам який-небудь текст і потім просила письмово або усно відтворити те, що ми зрозуміли з почутого. Напевно, нікого не здивує, якщо я скажу, що тренування говоріння і сприйняття англійської мови таким способом не давала результатів. У теперішній же час ситуація з тренуванням цих видів мовленнєвої діяльності повністю змінилася. Що ж сталося?

Звертаємо увагу на англійську мову на CD

Ще десять років тому підручники зарубіжних видавництв були нам недоступні. Справа навіть не в досить високій вартості, вони просто не були поширені, тому купити їх було ніде і ні в кого. Зараз же на перший план виходять фінансові можливості, а купити практично будь-який підручник таких видавництв як Oxford University Press, Cambridge University Press, Longman, Macmillan та інших не складе труднощів. Мені дуже подобається, що всі навчальні серії цих книг складаються не тільки з безпосередньо підручника і робочого зошита, а й набору дисків, на якому представлені аудіозаписи діалогів англійською мовою, монологів і вправ на вимову, що містяться в книгах. Англійська мова на CD — це невід’ємна частина матеріалів для вивчення англійської мови.

Прослуховуючи записи на дисках, ви не тільки виконуєте необхідні вправи, але й чуєте справжню мову носіїв мови (включаючи звичайну, аж ніяк не малу швидкість мовлення; всі нюанси вимови; інтонацію). Щоб добре розуміти англійську мову, необхідно слухати саме людей, для яких англійська мова є рідною. Аудіювання теж краще робити з тексту, який вимовляє носій мови. Якщо викладач хоче відійти від плану навчального комплексу, він може, наприклад, записати англійську мову на CD (діалоги різних рівнів, монологи певної тематики, навіть пісні). Благо, зараз цього матеріалу дуже багато у всесвітній павутині. Головне, не розгубитися, і зробити правильний вибір. Учні або студенти з великим інтересом прослухають грамотну красиву англійську мову, звертаючи увагу на складні моменти.

Англійська мова на CD представлений також сотнями програм або вірніше аудіокурсів, які допоможуть вам освоїти цей іноземну мову. Це можуть бути ігри (для дітей і школярів) або об’ємні мультимедійні курси (наприклад, English Today або International Express MultiROM), які націлені на практику всіх видів мовленнєвої діяльності.

Не можна не згадати про такий ресурс англійської мови на CD, як електронні словники. Деякі вважають за краще користуватися не товстою книгою, а електронною версією улюбленого словника. Крім словників загальної спрямованості, існують і тематичні спеціалізовані варіанти. Вельми цікавий словник Longman Pronounciation Dictionary, що піклується про вашому правильному вимові.

І, нарешті, англійська мова на CD можна вивчати за допомогою англомовних фільмів, аудіокниг і музичний композицій. Не відмовляйтеся від навчання за допомогою цих ресурсів, так як в цьому випадку вам вдасться урізноманітнити деякі не настільки приємні види діяльності (наприклад, вивчення граматики, правопису і т.д. — кожен вибирає те, що йому найменше подобається).

Якщо ж ваш рівень володіння англійською мовою вище середнього, вам слід приділити більше уваги саме англійської мови на CD. Маючи хорошу теоретичну базу і пристойний словниковий запас, вам більше необхідна практика сприйняття іноземної мови з її подальшим відтворенням, тобто практика говоріння.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>