In Учням By Вікторія

Англійська мова в інтернеті

Що-що, а англійську мову в інтернеті представлений такою кількістю ресурсів, що просто очі розбігаються. Спробуйте, наприклад, ввести в пошуковий рядок Google словосполучення «англійська мова». Вашій увазі постане 318000000 посилань. Фізично, ви навіть не в змозі переглянути таку кількість сайтів. Але це й не потрібно — коли ми що-небудь шукаємо, ми задаємо конкретні параметри пошуку. Взагалі, всесвітня мережа — це таке приголомшливе винахід людства, що його значимість, напевно, не буде оцінена ніколи. Адже вона не перестає розвиватися. Зараз інтернет може, за бажанням, замінити все: епістолярний жанр, телефонні розмови, телевізор, радіо, друковану продукцію та багато іншого. Тому не дивно, що англійська мова в інтернеті надзвичайно популярний.

Якщо ви викладач, то англійську мову в інтернеті, представлений великою кількістю освітніх ресурсів, може стати гарною підмогою у вашій мовній практиці. Вивчаючи матеріали, представлені на численних сайтах, можна не тільки почерпнути нову інформацію, але й генерувати нові ідеї для процесу навчання. У цьому сенсі дуже корисні такі портали, як busyteacher.org — дітище ресурсу englishtips.org, який був створений спеціально для викладачів англійської мови, і esl-library.com, службовець тим же цілям. А скільки в мережі форумів, на яких викладачі англійської мови обмінюються своїм досвідом і новаторськими ідеями! Їхні знання та досягнення воістину безцінні. Відвідайте один з таких форумів на сайті usingenglish.com. Перекладачам (людям, а не словникам) теж приділено достатньо уваги. Англійська мова в інтернеті для них представлений циклом доступною спеціалізованої літератури, мультимедійними матеріалами, будь-якою інформацією з абсолютно різних сфер діяльності на іноземній мові. А, якщо вже говорити про електронні словники, а це важливо тим, кому вони подобаються більше чудових важких друкованих талмудів, то варто звернути увагу на ресурс multitran.ru і dict.rbc.ru.

Тепер поговоримо про тих, хто самовіддано вивчає англійську мову. Спочатку про мінуси: поява англійської в інтернеті досить значно полегшило роботу тим, хто мову вчить не за бажанням, а по потребі. До таких в першу чергу відносяться школярі (сподіваюся, що не всі). Виконати домашнє завдання не складає труднощів: топік на будь-яку тему до ваших послуг (навіть нічого придумувати не треба), реферат на будь-яку тему тут же, а якщо ще знайти книгу вчителя до потрібного підручником, то і весь підручник буде розкритий як на долоні. Але, незважаючи на це, у англійської мови в інтернеті більше достоїнств, ніж недоліків. Чого варта одна можливість вивчати англійську мову по Скайпу. У мережі можна знайти і скачати (іноді безкоштовно) практично будь-який підручник, навчальний матеріал або книгу. Ті ж, хто вважає за краще купувати матеріали і володіти особисто друкованим зразком (а це набагато краще роздрукованих аркушів А4) задоволені тим, що будь-яку книгу можна купити в інтернет-магазині. Вам доставлять її навіть із США і Великобританії, варто лише розташовувати необхідними фінансовими засобами. Те ж стосується і аудіо- і відеозаписів. Хтось купує, хтось викачує, але головне — все це доступно, а ці речі дуже ефективні при вивченні англійської мови. Англійська мова в інтернеті можна удосконалювати і іншими способами: слухати радіопередачі англомовних країн; дивитися новини і програми США, Англії онлайн; читати іноземну пресу (включаючи найпопулярніші таблоїди — Daily Mirror, The Sun та ін.), розгадувати всілякі кросворди англійською і загадки; виконувати тести … цей список можна ще продовжувати. Для підтвердження своїх слів вказую кілька корисних ресурсів з різних областей:

  • prolingvo.info — радіостанції онлайн.
  • abcnews.com — програми американського каналу.
  • thesun.co.uk — газета «The Sun».

А всю згадану інформацію ви можете знайти на двох сайтах, які є гідом по ресурсах англійської мови в інтернеті: towerofenglish.com і rong-chang.com.

Можливості для вивчення англійської мови в інтернеті безмежні. А, щоб було з чого почати, відвідайте кілька із запропонованих сайтів і ви зрозумієте, що англійська мова в інтернеті — вікно не тільки в Європу, але і на весь світ!

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>