In Матеріали By Вікторія

Англійська мова в таблицях

Багато хто з нас знаходяться або вже в процесі вивчення англійської мови, або тільки планують зайнятися цим цікавим і захоплюючим справою. Може бути, ви ставитеся до тих, хто начебто вже і готовий приступити до освоєння англійської, але не знає, з чого почати і якими матеріалами користуватися. Звичайно, в першу чергу слід запастися двомовним словником, бажано з немаленьким обсягом слів. Хто віддає перевагу електронні версії, може без проблем знайти відповідний йому словник англійської мови online.

Знадобляться певні підручники або самовчителі, в залежності від того, чи будете ви вчити англійську через Скайп, на курсах або самостійно. Я не буду згадувати аудіо- і відеоматеріали, так як без них зараз нікуди, і в принципі, вони маються на увазі. Я б хотіла поговорити про довідковій літературі, яка може бути корисною в процесі навчання англійській. Мова піде про такому матеріалі, як таблиці та схеми.

Навіщо потрібна англійська мова в таблицях?

Хтось здивовано скаже, навіщо ще завантажувати себе якимись таблицями і схемами? Якщо абсолютно спокійно про все можна прочитати в підручнику або на сайті, присвяченому англійської мови. Як говориться, кому що близько до душі. Але я б порадила все-таки не обійти стороною цей довідковий матеріал і ось чому.

Свою думку з приводу англійської мови в таблицях і схемах я склала лише на основі свого досвіду викладання англійської і експериментів на собі. А діє цей метод вивчення англійської безвідмовно! Давайте поміркуємо. Звичайно, кожен з нас по-різному сприймає інформацію. Наприклад, одним для запам’ятовування чого-небудь необхідно кілька разів це прослухати, іншим — щось намалювати, зобразити, співвіднести з будь-якими діями, тобто відчути; ну, а третім — просто деякий час подивитися на необхідний матеріал. Більш того, пам’ять у всіх різна, і кожній людині потрібен свій мінімум часу для освоєння певної категорії знань.

Але все ж, схематичне і «табличне» зображення англійської мови доступно всім учням. Воно дозволяє грамотно і розумно розташувати в нашій голові отриману інформацію, як «по поличках», щоб надалі не допустити її змішування. Англійська мова в таблицях дозволяє заощадити масу часу, так як ми не витратимо його даремно на перечитування маси не зовсім корисних знань. Цей спосіб представлення англійської мови гарантує використання вашої довготривалої пам’яті, тобто інформацію з таблиць і схем ви будете пам’ятати дуже довго, а може і завжди.

У чому ж привабливість англійської мови в таблицях і схемах? Насамперед, це компактність (великий обсяг матеріалу представлений в обробленому вигляді). По-друге, лаконічність викладу (беремо найголовніше і корисне). По-третє, хороша підказка в будь-який момент. А ваша зорова пам’ять скаже вам «велике спасибі» за її постійну тренування. А якщо ці таблиці та схеми ви складете самі, побачите, що так вчити англійську вам набагато простіше, адже постійне повторення інформації сприяє тому, що ці відомості надійно закріпляться у вашій голові. Що не кажи, а «Повторення — мати навчання».

Візьмемо як приклад особисто мене. Вивчаючи англійську мову в школі, а потім в університеті, я дуже швидко зрозуміла, що англійська мова в таблицях і схемах — ось мій найулюбленіший спосіб подачі матеріалу. Мені здавалося і здається зараз, що немає нічого зручніше, ніж пояснити щось на основі якої-небудь схеми. Тому і в роботі я дотримуюся такого ж принципу. Волію доносити до учнів матеріал у вигляді таблиць.

Зараз існує безліч книг з таблицями з англійської мови. Як правило, це граматика. Мені дуже подобається книжка «Англійська граматика в таблицях» Н.К. Арціновіч. Незважаючи на назву, в цій книзі міститься матеріал, що стосується фонетики, особливостей вивчення англійських слів, різні відомості довідкового характеру і багато іншого. В допомогу викладачеві англійської мови також створені демонстраційні плакати, на яких представлений англійську мову в таблицях і схемах.

Але, незважаючи на наявність вже готового матеріалу, я люблю складати таблиці власноруч. Повірте, будь-який матеріал можна представити схематично. Про граматику вже можна і не говорити. У фонетиці можна коротко викласти в таблиці всі звуки англійського алфавіту і правила їх прочитання. Якщо ми говоримо про лексику, можна розбити її по темах і згрупувати за якими-небудь ознаками. Ось вам і таблиця. А схеми допоможуть вам швидко і якісно показати учням, що і з чим вживається, чому і коли.

Спробуйте самі скласти таблиці та схеми на різні теми, і навчіть створювати схеми ваших учнів. Так ви покажете їм, як правильно вибирати лише головну інформацію, залишаючи за бортом те, що не є корисним. Цей навик допоможе їм і в майбутньому, як в усній, так і в письмовій мові. Якщо ж ви побачите, що англійська мова в таблицях не допомагає вам в освоєнні англійської, пропоную обговорити, чому так виходить і разом знайти спосіб це виправити.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>