In Учням By Інна

Англійська мова в початковій школі

Діти в початковій школі охоче починають вивчати англійську мову. Якщо читання і письмо для них більш-менш знайоме, то англійську мову в початковій школі для більшості з них — предмет новий. Як і все нове, цей предмет викликає жвавий інтерес школярів молодшого шкільного віку, і найголовніше для вчителя — зберегти цей інтерес.

Англійська мова в початковій школі

Насамперед, потрібно пам’ятати, що дитина не терпить ніякого тиску і активно чинить опір йому, на відміну від дорослих, змушених дотримуватися багато правил. Пояснювати дитині, що англійська мова знадобиться в подальшому його ділового життя — справа марна. Він хоче все тут і зараз. Саме тому процес навчання повинен залишатися творчим. Особлива увага повинна бути приділена ігровим методикам, які дозволяють забезпечувати ситуації успіху кожному учню. Так як досвід спілкування у школярів молодшого шкільного віку не дуже великий, то на уроках англійської мови в початковій школі вони навчаються не тільки спілкування іноземною мовою, але процесу як такого. На уроках англійської мови в початковій школі викладачеві необхідно дотримуватися кілька умов для отримання позитивних результатів:

  1. Ретельний відбір ситуацій. Вони повинні бути прості і зрозумілі для школяра.
  2. Участь кожного в процесі спілкування. Якщо дитина не буде відчувати свою значимість, він, швидше за все, втратить інтерес до предмета.
  3. Створення сприятливих умов для спілкування. Діти болісно реагують на критику. Через побоювання зробити помилку багато на уроках англійської мови в початковій школі присутні в ролі безмовних спостерігачів. У зв’язку з цим, багато методики закликають на початкових етапах навчання англійської мови не виправляти дітей взагалі. Але, якщо є необхідність вказати на помилки, це повинно бути зроблено в найбільш м’якій формі.
  4. Новизна. Інтерес до завдань у школярів молодшого шкільного віку припадають через 10-15 хвилин, внаслідок чого зміна видів діяльності просто необхідна.

Англійська мова в початковій школі — це не тільки процес запам’ятовування лексичних одиниць, це, перш за все ситуативне мовне відтворення, до чого власне і повинен прагнути викладач. Батькам також відводиться важлива роль у процесі навчання. На початкових етапах навчання англійської мови вони можуть допомогти не тільки закріпити матеріал уроків вдома, але й активізувати його.

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>