In Науки By Вікторія

Англійська мова без акценту

Давайте уявимо ситуацію. Ось ви спілкуєтеся з двома людьми, які грамотно, побіжно і цікаво розмовляють англійською мовою. Але все ж ви розумієте, що один з них носій мови, а другий — представник якоїсь іншої країни або нації. Як ви це розумієте? Зовнішність і поведінка не беремо до уваги. Відповідь — з акценту. Вважається, що всі, для кого англійська мова не є рідною, говорять на ньому з акцентом, який і виділяє людину.

У лінгвістиці «акцентом» називають вимова, в якому відображаються звукові особливості чужої мови або прислівники, рідше індивідуального говірки. Тобто, в принципі, якщо для нас рідною є російська, значить, ми на будь-якій іноземній мові будемо говорити з акцентом. А чи існує англійську мову без акценту? І чи так це погано — говорити з акцентом?

Плюси і мінуси акценту в англійській мові

Як мені здається, акцент у людини, що вивчає англійську мову, буде завжди. Нехай і різною мірою, але він буде. І я не бачу в цьому нічого поганого. Справа в тому, що при проголошенні англійських звуків задіюються м’язи, які в російській мові не використовуються активно або не використовуються зовсім, а органи мови знаходяться в незвичному для них положенні. Ось звідки з’являється акцент. Ми ж не говоримо по-англійськи з народження, тому й не можемо зі стовідсотковою точністю імітувати вимову носія мови.

Акцент, насправді, явище не погане. Часом воно додає шарму його власникові, надаючи можливість оточуючим здогадатися, з представником якої нації вони зараз розмовляють. Мова в даному випадку йде про легке акценті, який жодним чином не впливає на якість вимови і сприйняття мови. Тобто ви говорите все чітко, правильно, з потрібною інтонацією і ритмом, витримуючи паузи. Ви зрозумілі співрозмовнику, ви йому цікаві. Ваш акцент, може, і відзначать, але не звернуть на нього увагу.

Гірше справа йде з грубим акцентом, який навіть і «акцентом» назвати важко. Якщо ваші органи мови не працюють на повну силу, відмовляються трудитися належним чином; якщо вам ліньки докладати зусиль, щоб звучати правильно, і, тим більше, якщо ви звучите незрозуміло для людини, з якою спілкуєтеся, англійська мова без акценту вам просто показаний. Все-таки з огріхами вимови, інтонації, правильного розподілу пауз і наголосів боротися потрібно. А як це робити?

Як отримати англійську мову без акценту

Багато хто відразу скажуть, що необхідно пожити в англомовній країні, щоб як вірусом, заразитися грамотним вимовою. Але тоді в ідеалі закордоном варто також відмовитися і від використання своєї рідної мови, а повністю перейти на англійську. Лише так ви зможете притупити бажання говорити по-російськи і будете імітувати мову носіїв мови. Але поїхати за кордон може не кожен, а звучати красиво і по-англійськи хочеться всім, тому давайте спробуємо знайти способи зменшити прояви особливостей нашої рідної мови в розмові і отримати англійську мову без акценту, хоч такого і не існують у повному розумінні.

Насамперед, необхідно приділяти якомога більше часу прослуховування всіляких аудіоматеріалів та перегляду відеоматеріалів. Це можуть бути новини англійською мовою BBC та CNN, в яких мова дикторів може бути зразком хорошого англійської мови. Це можуть бути пісні, ролики, короткометражні фільми та мультфільми. Дивимося якомога більше. Але головне — не просто дивитися, а всіляко повторювати за героями на екрані, причому повторювати голосно, чітко і необмежену кількість разів. Як говориться, повторення — мати навчання, але лише при гучному звучанні у вашому підсвідомості закріпляться саме ті артикуляційні зв’язку і приклади, які потім допоможуть правильно вимовляти звуки і грамотно використовувати інтонацію в англійській мові.

Обов’язковою процедурою є запис свого голосу на будь-який носій для подальшого прослуховування. Так ви зможете визначити, які помилки ви допускаєте, і внаслідок чого з’являється акцент. А це вірний шлях знайти все-таки англійську мову без акценту. Безумовно, бажано, щоб у цій роботі вам допомагав кваліфікований фахівець, який займається фонетикою англійської мови. Хороший репетитор англійської по skype також може допомогти вам позбутися акценту. Як можна частіше тренуйте свій артикуляційний апарат, розробляйте його для виголошення певних звуків і поєднань. Дуже допомагають віршики та скоромовки. Головний принцип для отримання англійської мови без акценту — це багаторазове повторення дію і щоденні вправи. Так ви досягнете видимих ​​результатів.

Звичайно, в даний час існує маса книг, посібників, мультимедійних матеріалів, які створені з метою відпрацювання вимови і націлені на досягнення видимих ​​результатів при регулярному їх використанні. Наприклад, для тренування Британського стандарту вимови (Receive Pronunciation — RP) попрацюйте з книгою «Get rid of your accent». Якщо ж вас цікавить вимова в американському варіанті (General American — GA), вам прийдуть на допомогу видання «Accent Reduction Made Easy» і «American Accent Training». Як правило, майже всі посібники для позбавлення від акценту забезпечені дисками з фонетичним матеріалом. Або ж зупиніть увагу на інтерактивних курсах «Професор Хіггінс. Англійська без акценту! »І« Спецпідготовка. Англійська без акценту ».

Попрацюйте над тим, як ви звучите, і ви зрозумієте, що англійська мова без акценту не так вже недосяжний.

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>