In Учням By Олександра

Англійська з носієм мови

Пропозиція вчити англійську мову з носієм вже давно нікого не дивує. У багатьох навчальних центрах працюють носії та успішно проводять заняття на високих щаблях навчання та розмовні клуби для всіх бажаючих. Будучи онлайн-школою, ми теж пропонуємо нашим студентам займатися з носіями, і хочемо розповісти про те, як це відбувається.

Хто такий носій англійської мови?

Спочатку з’ясуємо, хто такий носій англійської мови. Носій — це людина, яка народилася в одній з англомовних країн і виріс в англомовному середовищі. Тобто англійська мова для нього є рідною, ввібравши з народження. До англоговорящим країнам у даному випадку відносяться Великобританія, США, Канада і Австралія, так як мова цих країн з невеликими відмінностями вважається сучасною нормою англійської мови. У світі є й інші країни, в яких говорять англійською, наприклад, Індія, Філіппіни і деякі африканські країни, але, на жаль, прийнято вважати, що для вивчення мови носії з цих країн не підходять.

Також нерідко доводиться чути, як іммігранти, які прожили в англомовній країні кілька років, називають себе носіями. На жаль, це неправда. А ось носій, який проживає в іншій країні і викладає англійську мову — дуже навіть поширене явище.

Англійська з носієм мови. За та проти

Вивчення мови з носієм практикувалося ще в дореволюційній Росії, і, треба сказати, вельми успішно. Хто, як не людина, що говорить з дитинства на досліджуваному вами мовою, розбирається в тонкощах? І, як правило, для учнів найчастіше трудність представляє не літературний, а саме розмовну англійську мову. У словнику не завжди можна знайти нове значення того чи іншого слова, видавці просто не встигають за постійно мінливих організмом мови, а процес спілкування висуває свої вимоги — бути в курсі. У цій ситуації носій мови просто незамінний.

Повне занурення в мовне середовище, англійське або американську вимову, розмовні обороти, сучасний мова — англійська з носієм мови дає чимало. Носії чудово проводять дискусії, індивідуальні заняття, створюють комфортну атмосферу спілкування. Вивчення англійської з носієм мови — це ще й пізнання англомовної культури, можливість дізнатися про традиції, укладі життя. А це просто необхідно тим людям, яким належить спілкуватися з іноземцями.

Але, на жаль, знати самому — не завжди означає вміти навчити інших. Безсумнівно, носій мови повинен мати філологічну освіту або сертифікат про проходження спеціального навчання тривалістю не менше 140 годин. Проведення уроку, на перший погляд, — простий вид діяльності, але він має свої правила. Незнання цих правил або їх недотримання перетворює заняття в нудну і незрозумілу лекцію з поступовою втратою інтересу до досліджуваного предмета.

В якості мінусів багато хто відзначає нездатність носія мови провести аналогії з граматичними або лексичними конструкціями в російській мові. Таким чином, учень відірваний від фундаменту рідної мови. На мій погляд, це не завжди заважає, а в деяких випадках діє зі зворотним ефектом.

Кому підходять заняття англійською з носієм?

Уроки англійської з носієм мови будуть корисні всім учням. Звичайно, якщо ваш рівень знань ще тільки початковий, заняття з носієм не принесуть вам великої користі. Але ви можете відвідувати їх з метою почути справжню англійську мову і намагатися наслідувати їй, а також попрактикувати прості фрази. Однак ми рекомендуємо приступати до регулярних занять з носієм, починаючи з рівнів Pre-Intermediate або Intermediate.

Дійсно корисно займатися з носієм досвідченим учням, які отримають можливість відпрацьовувати навички говоріння в живій, а не змодельованої ситуації. Ніщо не підготує вас до втікача спілкуванню так, як заняття з носієм англійської мови. Крім того, носій говорить саме на тій мові, яка використовується зараз, а не на класичному варіанті, який ми вивчаємо за підручниками.

Найчастіше, до носіїв звертаються з метою подолати мовний бар’єр, простіше кажучи, розговоритися і навчитися сприймати англійську мову на слух. Але носії можуть вести не тільки розмовний курс, але і різні спеціалізовані курси, викладати бізнес англійська і готувати студентів до міжнародних іспитів.

Ще одне важливе завдання, яка вирішується під час занять з носіями — це придбання англійської акценту. Учень швидко звикає до згубленою англійської мови і починає автоматично копіювати правильну вимову.

Заняття англійською по Skype з носієм мови

Де ж знайти носія мови? Можна звернутися в локальний навчальний центр і дізнатися, чи проводяться там заняття з носіями мови. Якщо ви живете у великому місті, швидше за все, знайти викладача не складе труднощів, залишається тільки вирішити питання вартість занять, яка буває досить високою. Але є і більш зручний варіант — можна займатися з носієм англійської мови по Скайпу. Дана послуга зараз дуже популярна, і уроки з носіями пропонує безліч онлайн-шкіл.

У занять з носієм англійської по Skype є чимало переваг. По-перше, вибір носіїв досить великий. Коли учень звертається на звичайні курси, йому не надається вибору, тому що як правило в штаті курсів є тільки один носій. В онлайн-школах справа йде по-іншому: онлайн-школа може співпрацювати з різними носіями, тому що вони не прив’язані до школи географічно. Носій може проживати в будь англомовних країнах, і при цьому давати вам уроки! А раз носіїв багато, ви можете особисто вибрати собі викладача, прослухавши його вимова і вивчивши його кваліфікацію.

По-друге, вартість занять в онлайн-школі завжди буде нижче, ніж на курсах. Онлайн-школа не оплачує оренду класних приміщень і не несе інших витрат, які компенсуються вартістю занять на звичайних курсах. Викладачі не витрачають часу на дорогу на роботу, тому їх ставка може бути теж трохи нижче. Завдяки всьому цьому вартість занять з носієм в онлайн-школі буде більш прийнятною.

Нарешті, багато учні також знаходять заняття по Skype з носієм мови більш зручним і комфортним, тому що їм не потрібно ходити на курси, і навчання проходить у них вдома у звичній обстановці.

На закінчення хочу сказати, що багато студентів відчувають страх перед спілкуванням з носіями англійської мови, їм здається, що вони зовсім нічого не зрозуміють на уроці, або бояться виставити себе не в кращому світлі. Насправді, викладач-носій не очікує від вас нічого надприродного. Він знає, як побудувати контакт з учнем, який не говорить на його мові досконало, і зможе зрозуміти вас навіть на елементарному рівні. Крім того, ви будете не першим його учнем, і він напевно зустрічав людей, що говорять гірше вас.

Якщо я переконала вас, і ви вирішили приступити до занять з носієм мови, запрошую вас вибрати одного з викладачів нашої онлайн-школи. Тривалість занять у нас починається з 30 хвилин, тому ви не втомитеся від спілкування іноземною мовою. Ми співпрацюємо тільки з професійними викладачами з великим досвідом роботи, всі вони — уважні, цікаві і просто хороші люди, з якими цікаво спілкуватися. А для тих, хто сумнівається, чи підходить йому даний спосіб навчання, у нас передбачений безкоштовний початковий урок з носієм мови. Вирішуйтеся!

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>