In Учням By Вікторія

Англійська абетка

З чого починається Батьківщина? З картинки в твоєму букварі … З чого починається вивчення будь-якої мови, в тому числі і рідного? Правильно, з алфавіту! Але навіть якщо Ви ще не належите до половині світу, який освоює найпопулярніший іноземну мову, то Вам все одно стане в нагоді знання англійських букв. Наприклад, при реєстрації на літак або в готелі Вас попросять вимовити персональні дані по буквах (Can you spell that, please?). І щоб Ваше прізвище записали правильно, наприклад, Майоров (Mayorov), і Ви букву «y» (уай) не називали «ИГРИК», що часто відбувається, давайте вивчимо англійську абетку!

Першим англійським алфавітом можна вважати англо-саксонські руни, які використовувались для здійснення записів приблизно з 5 століття н. е. А в основу сучасного англійського алфавіту був покладений латинський алфавіт. Багато граматичні правила також були запозичені з латині. У побуті англоговорящих використовується 26 букв. З них 6 голосних: A, E, I, O, U, Y і 20 приголосних: B, C, D, F, G, H, J, K, L, M, N, P, Q, R, S, T, V, W, X, Z (див. слайд 1).

Тепер давайте подивимося, як виглядають літери в прописному варіанті (див. Слайд 2).

Отже, англійський алфавіт (див. Слайди 3-28):

Буква Транскрипція Вимова Прослухати вимову
Aa [ei] агов
Bb [bi:] бі
CC [si:] сі
Dd [di:] ді
Ee [i:] і
Ff [ef] еф
Gg [dʒi:] джи
Hh [eitʃ] ейч
Ii [ai] ай
Jj [dʒei] Джей
Kk [kei] Кей
Ll [el] ел
Mm [em] ем
Nn [en] ен
Oo [ou] оу
Pp [pi] пі
Qq [kju:] кью
Rr [a:] ар
Ss [es] ес
Tt [ti:] ти
Uu [ju:] ю
Vv [vi:] ві
Ww [‘dʌblju:] дабл ю
Xx [eks] екс
Yy [wai] уай
Zz [zed] [zi:] — американський варіант ЗЕД, зи

Що значить голосні і приголосні

Голосні звуки, як в англійській, так і в інших будь-яких мовах — це музичні звуки, які можна проспівати, «протягнути голосом». В освіті і вимові (артикуляції) голосних звуків потоку повітря в мовному апараті не створюється перешкод (губами, зубами, мовою і т.д.). А також вони самостійно утворюють склади. Спробуйте вимовити всі голосні звуки і зверніть увагу, за допомогою яких органів це відбувається: міняється положення губ, бере участь потік повітря, вимова відбувається на видиху. А що ж із приголосними звуками? Принцип вимови приголосних звуків більш енергійний, повітряному потоку створюються деякі перешкоди. Щоб вийшов приголосний звук, артикуляційний апарат (гортань, голосові складки, мова, небо, зуби, щелепи і губи) виконує комбінацію співпраці окремих органів. Від голосних звуків, приголосні відрізняються великою напругою, і не є співучими. Саме тому на уроках музики ноти розспівуються по гласним звукам.

В англійській мові є дуже суперечлива буква «y», яка може передавати як гласний, так і приголосний звук. У поєднанні з голосної, переважно на початку слів, її можна вважати приголосної (yes, you, young, yard, yoga, yellow, yam, yogurt). У такому положенні буква «y» позначає звуки [y] або [j], за вимовою дуже близько до російського [й]. Якщо ж ця буква функціонує самостійно, утворюючи склади, перебуваючи в парі з приголосної, то її можна віднести до гласним звукам. Як голосна буква «y» передає звук [i] (схоже на російське «і»): system, mystery, funny, baby і [ai]: my, cry, sky, reply, analyze, cycle. У словах day, they, boy, toy, buy, eye буква «y» позначає другий компонент дифтонгів [ei], [oi], [ai].

Англійська мова дуже зручно вивчати, так як їм цікавиться майже вся планета, і тому постійно з’являються нові навчальні програми і відео. Ось, наприклад, стара добра пісенька про алфавіт:

тепер має сучасну інтерпретацію:

Багато хто вважає, що вчити англійський алфавіт — справа пусте. І зовсім дарма. По-перше, знання алфавіту при вивченні мови, де вимова слів майже завжди не збігається з написанням — просто необхідно. Жарт про те, що йдеться «Ліверпуль», а пишеться «Манчестер» відома всім. По-друге, знання алфавіту значно полегшує пошук незнайомих слів у друкованих словниках. Крім того, в будь-якому готелі, офісі, розмові по телефону, записуючи дані, вас попросять назвати ваше ім’я по буквах (spell your name). Не знаючи алфавіту, зробити це буде вельми складно.

Вивчайте англійську з задоволенням! Всім удачі!

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>