In Граматика By Вікторія

Альтернативний питання в англійській мові

В англійській мові існує п’ять видів питань: загальний (general question), спеціальний (special question), розділовий (disjunctive / tag question), альтернативний (alernative question) питання і питання до підлягає (question to the subject). Більш докладно познайомитися з кожним і цих питань можна в статті «Типи питань або питальних речень в англійській мові», яка знаходиться в розділі «Граматика» на нашому блозі. У цій статті ми вивчимо альтернативний питання в англійській мові.

Яке питання іменується альтернативним?

Це вид питання в англійській мові, який має на увазі вибір з двох осіб, предметів, дій, якостей і т.д. Це питання можна задавати до будь-якого члену пропозиції. Тобто, альтернативний питання — це питання, в якому буде вживатися союз or (або).

Початком альтернативного питання може бути допоміжний або модальне дієслово. Наприклад, візьмемо пропозиції для освіти питань: He sent a beautiful postcard to his mother two days ago. It is very warm outside at this time of the year. Ось які можуть бути альтернативні питання до першого вислову:

Did he send a postcard or a letter two days ago? — Він послав листівку або лист два дні тому?

Did he send a postcard to his mother yesterday or two days ago? — Він послав матері листівку вчора або два дні тому?

Did he send the postcard to his mother or his sister? — Він послав листівку матері або сестрі?

А ось альтернативні питання до іншого пропозицією:

Is it cold or warm outside? — На вулиці тепло чи холодно?

Is it warm inside or ouside? — Тепло на вулиці чи вдома?

Is it often warm outside or only at this time of the year? — На вулиці часто буває тепло або тільки в цей час року?

Якщо в альтернативному питанні міститься не один допоміжне дієслово, а кілька, то перший ми поміщаємо перед підметом, а решта безпосередньо після нього.

He has been studying for several years. — Він вчиться кілька років.
Has he been studying or working for several years? — Він вчиться або працює кілька років?

Альтернативний питання в англійській мові може також починатися і з питального слова. Тоді таке питання складається безпосередньо з спеціального питання і наступних за ним двох однорідних членів речення, які з’єднані за допомогою союзу або. Наприклад:

When were you interrupted: at the beginning or in the middle of your speech? — Коли тебе перервали: на початку або середині мови?

Якщо альтернативний питання відноситься до підлягає, другому підлягає завжди передує допоміжний або модальне дієслово. Наприклад: Did you tell her the truth, or did he?
Як же відповідати на цей вид питання в англійській мові? Однозначно відповісти так / ні, як в загальному питанні, не вийде. Відповіді повинні бути повними, а також логічно завершеними. Наприклад:

Will he try to take part in this or next competitions? — Він спробує взяти участь у цих або наступних змаганнях?

З усіх видів питань в англійській мові альтернативний є одним з найлегших. Тому вивчення альтернативного питання в англійській мові не відніме у вас багато часу.

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>