In Матеріали By Вікторія

Адреса англійською мовою

Ще кілька років тому епістолярний жанр був дуже популярний серед населення. З розвитком Інтернету ми практично перестали писати класичні листи і відправляти їх старим добрим способом, за допомогою поштової служби. Якщо нам потрібно щось повідомити людині, ми користуємося електронною поштою (e-mail), завдяки якій наші листи доходять в лічені секунди. І стандартна адреса в таких листах писати не потрібно, варто лише вказати поштову скриньку у всесвітній павутині зразка [email protected] (а поштових сервісів дуже багато).

Вже більше десяти років я листуюся з дівчиною з США. Ще на зорі нашого знайомства, та й потім кілька років ми обмінювалися листами, які за допомогою повітряного сполучення доставлялися протягом місяця тільки в один кінець. А щоб цей часовий відрізок ні ще збільшений, щоб лист не загубилося по дорозі і таки знайшло свого адресата, необхідно було бути дуже уважною в написанні адреси англійською мовою (address). А в цій області є свої нюанси, які слід знати.

Листи англійською мовою не зникли як даність, хоча так може здатися. Залишилася ще й ділове листування, листування людей, які не користуються Інтернетом. Більше того, ніколи не будеш знати, що тебе чекає в майбутньому і як тобі доведеться зв’язатися з необхідним людиною. Тому знання про те, як правильно написати адресу англійською мовою, не будуть зайвими.

Пишемо адреса англійською мовою

Так як ми вивчаємо англійську мову, нас буде цікавити оформлення адреси англійською мовою у Великобританії, США і в нашій рідній країні. Всі пам’ятають, що при відправленні листа (letter), на конверті (envelope) розміщуються дві адреси: адреса відправника в лівому верхньому кутку, адресу одержувача в правому нижньому куті. Більш того, будь-яку адресу матиме наступну основу і кістяк:

  • Адресат (Addressee)
  • Назва організації (якщо така є) (company’s name)
  • Вулиця, будинок, квартира (street, building, apartment / flat)
  • Місто (city / town)
  • Країна (country, а також район, провінція, штат — district / province / state)
  • Поштовий індекс (postal / zip code)

Давайте поглянемо на зразки адрес англійською мовою:

Ms. J. Simpson
Chapman & Hall Ltd.
12 Chapel Hill
Heswall
PORTSMOUTH
EC4P 4EE

Перша адреса англійською мовою ми прив’язали до Англії. Зверніть увагу на написання міста, він представлений великими літерами. Ця вимога Королівської поштової служби. Те ж саме стосується і поштового індексу. Якщо ваш рівень англійської досить високий, я б порадила вам відвідати офіційний сайт цієї служби і почитати про вимоги до оформлення адреси англійською мовою.

При бажанні ви можете відвідати і офіційний ресурс Поштової служби США — usps.com. Потрапивши на цю сторінку, ви відзначите, що Америка просить оформляти свої адреси англійською мовою тільки прописними буквами, ну і розбірливо, звичайно. Весь адреса має бути написаний повністю англійською, допускається лише вказівку міста на іноземній мові.

JEREMY MARTINSON
455 LARK SPUR
CALIFORNIA SPRINGS
CA 92926
USA

Структура адреси англійською мовою, що належить нашій країні, не відрізняється від уже згаданої вище схеми. Різниця лише в тому, що ми не повинні перекладати на англійську назву вулиці та міста, а лише транслітерувати їх. Тобто, якщо ми живемо на вулиці Перемоги, вона повинна бути саме Pobeda, а не Victory. Більш того, виникає невелика плутанина із зазначенням таких слів, як «вулиця, будинок, квартира». Ви можете вибрати один з вподобаних вам варіантів: або називайте вулицю street (str), але тоді будинок building, квартиру appartment (apt); або назвіть вулицю uliza (ul.), тоді залиште будинок — dom, а квартиру — kv. (Kvartira).

Kodak VA
8 Menginsky St, apt. 99
Sevastopol 99703
Crimea
Ukraine

Деякі поради з написання адреси англійською мовою представлені на сайті wikihow.com. Розміщене на цьому ресурсі відео допоможе вам зорієнтуватися в цій нескладній «науці».

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>