In Матеріали By Вікторія

Адаптовані книги англійською мовою

Загальновідомий факт — читання сприяє становленню грамотної мови людини. Вчити правила і в цілому теоретичний матеріал потрібно, але саме читання робить нашу мову лексично повноцінною і грамотною. Читаючи, ви підсвідомо проговорює текст, запам’ятовуючи нові слова і вживаються обертів. Так само справа йде і з читанням іноземної літератури. Обов’язково включите в вашу навчальну програму книги англійською мовою. Ви значно розширите свій словниковий запас і відпрацюєте граматику, нехай навіть цей процес вивчення і буде пасивним. Питання: що краще читати і на якому етапі?

Ми зараз не будемо зупинятися на періодичних виданнях (газетах і журналах), а поговоримо саме про літературу. Хоча, безумовно, читання преси теж вельми корисно. У цьому плані дуже цікаві два видання — English Learner’s Digest (Дайджест для вивчають англійську мову) і English 4u (Журнал для вивчаючих англійську мову). Ці журнали можна отримувати за передплатою. Друге видання досить серйозно і підійде лише для людей, впевнено володіють англійською мовою.

У нас стоїть вибір між оригінальною художньою літературою та адаптованими книгами англійською мовою. Скажемо відразу — корисно і те, і інше. Тільки читати оригінальні твори англійських письменників не так легко, тому й мовна база повинна бути грунтовною. Адаптовані книги англійською мовою бувають двох видів: скорочені і спрощені оригінальні англомовні тексти, а також історії, спеціально написані під той чи інший мовний рівень. У адаптованих книгах англійською мовою легша граматика, а лексика в більшості випадків включає певну кількість загальновживаних слів. Хтось може заперечити, що читання такої літератури нічому не навчить і навіть завдасть шкоди, адже людина не вивчить нічого нового і зіткнеться лише з легкими граматичними конструкціями. Однак ця думка спірно. Якщо ваш англійський досить хороший, то вам краще читати літературу в оригіналі. При цьому намагайтеся читати твори англійських письменників (наприклад, Сомерсета Моема, Агати Крісті, Конан Дойла та інших), а не перекладені на англійську мову твори російських, українських та інших авторів (наприклад, книги Достоєвського чи Толстого англійською). Це вже буде не та мова, який вам потрібен. Але, якщо ви тільки вивчаєте мову, є сенс почати з адаптованих книг англійською мовою.

В даний час адаптована література як зарубіжних, так і вітчизняних видавництв доступна практично в кожному магазині навчальної літератури. Велика серія адаптованих книг англійською мовою представлена ​​в російському видавництві «Айріс Прес». У їх лінійці «Англійський клуб. Домашнє читання »все адаптовані книги англійською мовою розділені на три рівні: elementary (для початківців), intermediate (для продовжують) і advanced (для удосконалюються). У кожній книзі крім основного тексту присутній словник і цикл вправ для відпрацювання лексики і граматичних структур. Адаптовані книги англійською мовою видавництва «Айріс Прес» можна купити і в інтернеті. Більш докладно ознайомитися з ними ви зможете на цьому сайті:

 • airis.ru — видавництво «Айріс Прес».
 • eshco.ua — Школа Європейського навчання, додаткові матеріали.

Адаптовані книги англійською мовою можна також завантажити в інтернеті або купити в інтернет-магазинах:

 • booka.ru — мережа книгарень.
 • agenda.narod.ru — перелік книгарень.

Дуже популярні наступні серії адаптованих книг англійською мовою:

 1. Cambridge English Readers — в цих книгах представлені спеціально написані історії для різних мовних рівнів, яких шість (від elementary до advanced). Адаптовані книги даної серії також бувають і різних жанрів, як наприклад твір George Kershaw «Nothing but the truth» в жанрі пригодницької історії (adventure) або твір Colin Campbell «The Ironing Man» у жанрі комедії (comedy).
  • cambridge.org — книги цієї серії.
 2. Penguin Readers — в цих книгах представлені скорочені тексти оригінальних творів. Книги бувають п’яти рівнів: від easystarts до intermediate.
  • penguinereaders.com — сайт видавництва.
 3. Macmillan — ці книги містять адаптовані твори класичної та сучасної літератури. Вашій увазі представлені книги чотирьох рівнів (begginerupper-intermediate).
  • macmillanenglish.com — книги видавництва на офіційному сайті.
  • rutracker.org — колекція адаптованих книг англійською мовою серії Macmillan.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>