In Матеріали By Вікторія

Австралія англійською мовою

Австралія англійською мовою (Australia), а точніше Австралійський Союз (Commonwealth of Australia), являє собою землю, що відрізняється різноманітністю (variety / diversity) і контрастами (contrasts). Тут ви можете виявитися як в мегаполісі, так і в племенах, що проживають в джунглях (jungles). В Австралії спокійно поєднуються доглянуті парки і дощові ліси. А як прекрасно проводити час біля блакитних басейнів і на золотих пляжах. Безкраї пустелі (vast deserts) і смарагдово-зелені ліси (emerald-green forests) — ось це Австралія англійською мовою.

Австралія англійською мовою являє собою найбільший острів (island) на нашій планеті. У той же час це і найменший континент (continent), площа його — 7,7 млн. Кв. км. До складу Австралійського Союзу входять сама Австралія (mainland), острів Тасманія (the island of Tasmania), кілька інших островів Індійського (Indian Ocean) і Тихого океанів (Pacific ocean). Канберра (Canberra) — столиця цієї держави. Австралійський Союз є федерацією, в яку входять шість штатів: Новий Південний Уельс (New South Wales), Квінсленд (Queensland), Південна Австралія (South Australia), Тасманія (Tasmania), Вікторія (Victoria), Західна Австралія (West Australia).

Серед 22 мільйонів населення цієї держави можна знайти австралійців, англійців, ірландців, новозеландців, італійців, німців, греків, китайців і аборигенів. Офіційною мовою Австралії англійською мовою є, звичайно, англійська мова, яка нас і цікавить. Давайте подивимося, які існують відмінності між безпосередньо класичним англійським і його австралійським варіантом.

Цей австралійський варіант англійської досить поширений на території Австралійського Союзу. Зауважте, що своєрідний діалект англійської в народі іменують словом страйн (strine), яке з’явилося в результаті вимови назви держави по-австралійськи. Австралійська англійська дотримується британського правопису. Тим не менш, є кілька слів, що відрізняються американської орфографією (program, jail, labor та інші). Якщо ми говоримо про лексику, то її склад може трохи змінюватися від штату до штату (в основному, особливості культури), так як кожен з них спочатку заселявся різними народами (поляками, німцями, жителями Бельгії та Росії).

У жителів Австралії на англійській мові є тенденція скорочувати найбільш ходові слова (наприклад, arvoafternoon, brekkiebreakfast, g’daygood day). Також необхідно пам’ятати про типово австралійських ідіомах і сленгу (fair dinkum — щось справжнє; telegraph — сарафанне радіо). У лексичному складі австралійського мови присутній і близько 440 слів, запозичених з мов аборигенів (найпопулярніше — kangaroo).

Як правило, відмінності у вимові певних регіонів Австралії на англійській мові не істотні і виражені слабо. У даному випадку мова йде про поділ мови на міський та сільський. Одна третина населення Австралії користується «широким», яскраво вираженим діалектом — Broad Australian; більше половини жителів використовують «загальноприйнятий, стандартний» австралійський — General Australian; а десята частина віддає перевагу «освіченій, витонченому» австралійському — Cultivated Australian.

Ця коротка інформація допоможе вам зорієнтуватися в Австралійському Союзі і його особливості. Якщо ж ви зацікавилися цією державою, відвідайте ресурс cultureandrecreation.gov.au. На цьому англомовному сайті ви знайдете масу інформації про Австралію англійською мовою, включаючи прекрасні ілюстрації.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>